Koncerty w porze lunchu. Dwójka w NOSPR – NOSPR w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 13:52
Zapraszamy na nowe, jesienne otwarcie cyklu Dwójka w NOSPR – NOSPR w Dwójce - tym razem w kameralnej odsłonie. W każdy poniedziałek w "Koncertach w porze lunchu" o godz. 13.00 na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku Dwójki mogą Państwo zanurzyć się w arcydzieła muzyki klasycznej w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. 
Dwójka w NOSPR - NOSPR w Dwójce
Dwójka w NOSPR - NOSPR w DwójceFoto: PR

Muzyka dla zespołów kameralnych powstaje najczęściej z osobistej potrzeby kompozytora - ze świadomością jej adresatów, czyli wykonawców, dla których jest pomyślana i przeznaczona. Inaczej, niż ta pisana dla wielkich, dość jednak anonimowych zespołów symfonicznych. Muzyka kameralna pozwala nam więc także inaczej spojrzeć na Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia i lepiej, od innej strony, poznać jej instrumentalistów.

W każdy poniedziałek o godzinie 13.00 tak się zaczynają Koncerty w porze lunchu - na antenie i w Internecie.

***

Zobacz więcej na temat: NOSPR

Czytaj także

"Z miłości jestem" - NOSPR gra utwory SBB. Oglądaj wideo z koncertu

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 17:55
Dwójka zaprezentowała koncert utworów grupy SBB w orkiestracji Miłosza Wośko. W wydarzeniu, które wpisuje się w jubileusz 50-lecia SBB, wziął udział lider zespołu Józef Skrzek oraz – gościnnie – Stanisław Soyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Górecki in memoriam" - koncert Chóru Polskiego Radia [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 21:58
W 10. rocznicę śmierci Henryka Mikołaja Góreckiego wysłuchaliśmy koncertu, poświęconego pamięci tego niezwykłego kompozytora, w wykonaniu Chóru Polskiego Radia pod kierunkiem Marii Piotrowskiej-Bogaleckiej.
rozwiń zwiń