X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maria Piotrowska-Bogalecka: gonimy metę, która nam ucieka

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 12:53
- Chór jest tworem, który ciągle się zmienia, praca nad barwą, nad brzmieniem, balansem i proporcjami to proces, który nie ma końca - mówiła w Dwójce szefowa Chóru Polskiego Radia.
Audio
  • Maria Piotrowska-Bogalecka, Agnieszka Budzińska-Bennett, Magdalena Warejko o działalności Chóru Polskiego Radia (Filharmonia Dwójki)
Chór Polskiego Radia, w centrum dyrygentka Maria Piotrowska-Bogalecka
Chór Polskiego Radia, w centrum dyrygentka Maria Piotrowska-BogaleckaFoto: materiały promocyjne

Mikołaj Gomółka 1200.jpg
Premiera płyty Chóru Polskiego Radia z psalmami Gomółki

Chór Polskiego Radia świętuje 70. rocznicę działalności. Maria Piotrowska-Bogalecka opowiadała, że zespół ten od lat charakteryzuje niezwykła elastyczność repertuarowa rozpięta między muzyką dawną i współczesną. - Specjalizacja gatunkowa to prostsze rozwiązanie, ale my nie chcemy się ograniczać np. tylko do kultywowania i upowszechniania polskiej kultury z minionych wieków. Wykonywanie dzieł współczesnych również traktujemy jako swoją misję.

W audycji dyrygentka opowiadała o związkach chóru z twórczością Krzysztofa Pendereckiego, ale też o wielkim, rozpisanym na pięć podwójnych wydawnictw projekcie nagrania 150 psalmów Mikołaja Gomółki, realizowanym pod kierownictwem artystycznym Agnieszki Budzińskiej-Bennett.

Premierę pierwszego w tej serii albumu "Melodie na Psałterz Polski" zaplanowano na 26 października.

W audycji rozmawialiśmy także z Agnieszką Budzińską-Bennett oraz dyrektor organizacyjną Chóru Polskiego Radia Magdaleną Warejko.

***

Rozmawiała: Beata Stylińska

Goście: Maria Piotrowska-Bogalecka (dyrektor artystyczna Chóru Polskiego Radia), Agnieszka Budzińska-Bennett (muzykolożka, wokalistka), Magdalena Warejko (dyrektor organizacyjna Chóru Polskiego Radia)

Data emisji: 21.10.2018

Godzina emisji: 19.10

Materiał został wyemitowany w audycji Filharmonia Dwójki.

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Adam Didur osiągnął wszystko, co mógł osiągnąć śpiewak"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 08:00
- Przeszedł do historii jako jeden z największych artystów w dziejach sztuki śpiewaczej. A startował z całkowitych dołów społecznych, bo urodził się jako nieślubny syn córki leśniczego w Woli Sękowej k. Sanoka. Dopiero później jego matka poślubiła miejscowego nauczyciela Antoniego Didura i ten go usynowił - mówił w Dwójce Józef Kański, muzykolog i krytyk muzyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Nehring: zapomnijcie, że to jest konkurs

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 12:13
- Trzeba grać dla publiczności, która jest w sali, ostatecznie chodzi o to, żeby mieć przyjemność z dzielenia się muzyką - radził uczestnikom Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych Szymon Nehring.
rozwiń zwiń