Kurzak i Alagna o miłości oraz płycie dla córki

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 14:00
- Chciałem powiedzieć mojej córce, która jest pół-Francuzką, pół-Polką, o jej korzeniach sycylijskich. Chciałem poprzez ten album przedstawić córkę moim bliskim, którzy odeszli - o płycie "Malena" mówił w Dwójce śpiewak Roberto Alagna.
Audio
  • Spotkanie z Aleksandrą Kurzak i Roberto Alagnią (Dwójka)
Roberto Alagna
Roberto AlagnaFoto: PAP/ITAR-TASS/Alexander Kurov

Album "Malena" powstał pod wpływem zbliżających się narodzin córeczki małżeństwa znakomitych śpiewaków Roberto Alagni i Aleksandry Kurzak. Polska sopranistka wspominała, że mąż zaskoczył ją w ósmym miesiącu ciąży. - Wstałam rano i zobaczyłam, że Robert słucha jakiejś melodii i coś do niej pisze. Wyznał, że fakt ponownego ojcostwa zainspirował go napisania utworu "Malena".

Pieśń ta dała początek całej płycie poświęconej narodzinom córki. Znalazły się na niej utwory skomponowane przez braci Roberto Alagni, ale też klasyczny utwór "O sole mio" w niezwykle intymnej aranżacji. - Dzisiaj tę pieśń wykonuje się patetycznie z wielką orkiestrą i wielkim głosem tenorowym. Na początku była to jednak prosta pieśń skomponowana nad Morzem Czarnym, z nostalgiczną myślą o neapolitańskim słońcu i kobiecie. W opracowaniu mojego brata Frederico pieśń tą moglibyśmy zaśpiewać nawet tutaj wspólnie, tylko z akompaniamentem gitary - mówił Roberto Alagna.

W audycji śpiewacy wspominali m.in. moment pierwszego spotkania przy okazji pracy nad operą "Napój miłosny" Gaetano Donizettiego. - Poznaliśmy się na komedii i mam nadzieję, że nasze życie będzie wyglądało jak komedia - żartowała w Dwójce Aleksandra Kurzak.

***

Tytuł audycji: Spotkanie z Aleksandrą Kurzak i Roberto Alagnią

Rozmawiała: Klaudia Baranowska

Data emisji: 1.01.2017

Godzina emisji: 20.00

bch/jp

reklama

Czytaj także

Aleksandra Kurzak i słodki smak "Napoju miłosnego"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 16:31
– To jeden z najlepszych spektakli w historii wystawiania tej opery – mówiła sopranistka o przedstawieniu "Napoju miłosnego" Gaetano Donizettiego w Operze Paryskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aleksandra Kurzak i śpiewająca Europa

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 13:19
W "Wybieram Dwójkę" spotkaliśmy się ze śpiewaczką, która 6 sierpnia wystąpi w Narodowym Forum Muzyki w ramach "Singing Europe".
rozwiń zwiń