Polskie Radio
Section05
Aleksandra Kurzak

Dyrektor Opery Śląskiej w Bytomiu: po modernizacji zapraszamy swą niezawodną publiczność

- W odnowionej siedzibie rozpoczęliśmy naszą działalność koncertem z gwiazdą, to była gala z Aleksandrą Kurzak i orkiestrą pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka, naszego szefa muzycznego. Na widowni był również Roberto Alagna, mąż śpiewaczki, który podczas bisu zrobił nam wszystkim niespodziankę. Wyszedł na scenę i zaśpiewał razem z Aleksandrą, to było niesamowite przeżycie. Wszystko odbyło się 11 listopada, Święto Niepodległości świętowaliśmy podwójnie - mówił w Dwójce Łukasz Goik, dyrektor Opery Śląskiej w Bytomiu.
Zobacz więcej na temat:  opera Dwójka Jakub Kukla Bytom Aleksandra Kurzak

75-lecie Akademii Muzycznej we Wrocławiu. "Stawiamy bardzo mocno na jakość kształcenia"

- Cały jubileuszowy rok zaplanowaliśmy jako forum prezentacji naszych dokonań. 75 lat to dla wyższej uczelni wiek średni. Ten czas za nami jest piękny, ale wierzymy, że przed nami jeszcze piękniejszy. Jak przy okazji każdego jubileuszu odżywają wspomnienia o założycielach uczelni - mówił w Dwójce prof. Krystian Kiełb, rektor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  szkoła muzyczna Akademia Muzyczna we Wrocławiu Dwójka Jakub Jamrozek Aleksandra Kurzak

Magda Mikołajczuk o książce Aleksandry Kurzak i Marzeny Rogalskiej "Dobrissimo! Opera od kuchni"

O książce "Dobrissimo! Opera od kuchni", w której Aleksandra Kurzak, jedna z najsłynniejszych polskich śpiewaczek, odnosząca wielkie sukcesy na światowych scenach, opowiada dziennikarce Marzenie Rogalskiej o śpiewie, rodzinie, miłości, jedzeniu i podróżach. Historie o konkretnych operach, przedstawieniach i związanych z nimi anegdotach przeplatają się z przepisami kulinarnymi i zdjęciami z kuchni i ze sceny.
Zobacz więcej na temat:  Magda Mikołajczuk literatura książki Aleksandra Kurzak

Aleksandra Kurzak: ten repertuar był moim wiekim pragnieniem

- Od mojego debiutu na scenie minęło już 20 lat. Moje role w większości to były komedie, bądź to mozartowskie czy też belcanto. Zawsze jednak bardzo ciągnęło mnie do repertuaru werystycznego, do Pucciniego i właśnie do Verdiego. To rzeczywiście repertuar bardzo bliski memu sercu - mówiła światowej sławy śpiewaczka o swojej najnowszej płycie pt. "Desire".
Zobacz więcej na temat:  Aleksandra Kurzak Dwójka Beata Stylińska opera płyta sony