X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Jego ironia kryła wielką wrażliwość". Przyjaciele o Januszu Głowackim

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 19:38
- Był człowiekiem pozbawionym w swoje wrażliwości skóry, łatwo go było zranić czy obrazić - podkreślał prof. Józef Opalski w audycji wspomnieniowej o zmarłym w wieku 79 lat znakomitym pisarzu.
Audio
  • "Jego ironia kryła wielką wrażliwość". Przyjaciele o Januszu Głowackim (Dwójka)
Janusz Głowacki, Warszawa 2015 r.
Janusz Głowacki, Warszawa 2015 r.Foto: PAP/ Andrzej Rybczyński

Janusz Głowacki 2 663.jpg
Poważny ironista. Wspominamy Janusza Głowackiego

Ta "nieludzka wrażliwość", jak mówił prof. Opalski, paradoksalnie powodowała, że Janusz Głowacki sięgał tak często po ironię. W podobnym duchu wypowiadali się pozostali goście audycji. - Trzeba pamiętać o czasach, w których on startował, rodzącej się nowomowy. Być może antidotum na to była jego ironia, wykpienie czegoś - tłumaczył tę postawę Janusz Zaorski.

W bardzo osobistych wspomnieniach o Januszu Głowackim nie zabrakło przypomnienia o jego "absolutnym słuchu na dialog", o kultowym "Rejsie", którego był współscenarzystą, o ukochanych pisarzach. - Nie na darmo sięgał do Czechowa czy Manna. Rozumiał, że ci wielcy twórcy pokazują nam, jacy jesteśmy, i boleją nad tym – zwracał uwagę prof. Opalski.

***

Prowadzi: Jacek Wakar

Goście: ks. Andrzej Luter (duszpasterz, publicysta), prof. Józef Opalski (teatrolog), Janusz Zaorski (scenarzysta i reżyser filmowy)

Data emisji: 22.08.2017

Godzina emisji: 19.30

jp/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Macho czy słabeusz? Janusz Głowacki i jego bohater

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2014 22:00
– Myślę, że stworzyłem raczej typ nieśmiałego, przegranego mężczyzny miotającego się między kobietami – mówił w Dwójce słynny pisarz, scenarzysta i dramaturg, odnosząc się do zarzutów, które padły podczas tegorocznego Festiwalu Conrada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poważny ironista. Wspominamy Janusza Głowackiego

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2017 11:30
– Bardzo dowcipny był we wszystkich wywiadach i podczas występów publicznych, lecz gdy spotykaliśmy się prywatnie, bywał poważny, a wręcz ponury – mówiła literaturoznawczyni Anna Nasiłowska o zmarłym 19 sierpnia pisarzu.
rozwiń zwiń