Punkty zwrotne w naszym życiu

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2024 13:00
Rozcinają czas na przed i po. Czasami nas zaskakują, czasami to my stwarzamy je swoimi działaniami i decyzjami. Bywają korzystne i niszczące, błogosławione i przeklęte.
O punktach zwrotnych w życiu indywidualnym i zbiorowym porozmawiamy z filozofem prof. Piotrem Domerackim i z Państwem
O punktach zwrotnych w życiu indywidualnym i zbiorowym porozmawiamy z filozofem prof. Piotrem Domerackim i z PaństwemFoto: Rawpixel.com

O punktach zwrotnych w życiu indywidualnym i zbiorowym rozmawiamy z filozofem prof. Piotrem Domerackim. W audycji wzięli też udział słuchacze.


Posłuchaj
111:41 2024_04_01 13_00_03_PR2_Audycja_okolicznosciowa.mp3 Punkty zwrotne w naszym życiu (Dwójka) 

W okresie Świąt Wielkanocnych ramówka Programu 2 Polskiego Radia jak co roku nawiązywała – tematycznie i muzycznie – do okoliczności. Zapraszaliśmy do słuchania i wspólnego przeżywania  wyjątkowej atmosfery, która towarzyszyła nam wszystkim w tych dniach.

Przygotowaliśmy spotkania z z niezwykłymi gośćmi, w naszym studiu pojawią się m.in. Andrzej Starmach, współtwórca i właściciel słynnej krakowskiej galerii oraz Grzegorz Turnau, wokalista, pianista i poeta również związany z Krakowem.

Pojawiły się też rozmowy o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych, okolicznościowe słuchowiska, a także wiele koncertów z muzyką związaną z tym niezwykłym czasem.

Czytaj więcej: Wielkanoc w Dwójce. Transmisje koncertów, słuchowiska i audycje specjalne

***

Tytuł audycji: Audycja specjalna

Prowadził: Michał Nowak

Gość: prof. Piotr Domeracki (filozof)

Data emisji: 1.04.2024

Godz. emisji: 13.00

mgc/pg

Czytaj także

Wdzięczność jako postawa na życie

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2024 10:00
W "Rachunku myśli" o wdzięczności rozmawialiśmy z dr. Piotrem Stankiewiczem - filozofem i pisarzem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

O poświęceniu i jego cenie

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2024 00:00
Wskazuje zawsze na coś niezwykle cennego. Coś, co gotowi jesteśmy chronić za cenę własnego spokoju i wygody, ryzykując czasem swoim zdrowiem, a nawet życiem. Całkowicie spełnia się w czynie. Nigdy nie jest na pokaz. O poświęceniu rozmawialiśmy w "Rachunku myśli" z dr. Piotrem Stankiewiczem - filozofem i pisarzem.
rozwiń zwiń