Źródło potęgi polskich naukowców

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2014 15:30
Gościem "Skarbca Nauki Polskiej" była Anna Mateja, dziennikarka i publicystka, współautorka wydanego w 2011 r. jubileuszowego albumu zatytułowanego "Wspierać najlepszych. 20 lat Fundacji na rzecz Nauki Polskiej".
Audio
  • Anna Mateja opowiada o książce "Wspierać najlepszych. 20 lat Fundacji na rzecz Nauki Polskiej" (Skarbiec Nauki Polskiej/Dwójka)
Źródło potęgi polskich naukowców
Foto: Glow Images/East News

W publikacji tej czytelnicy znajdą rozmowy z uznanymi naukowcami, wyróżnionymi nagrodami Fundacji, a także z młodymi badaczami, beneficjentami programów stypendialnych FNP. Swoimi refleksjami na temat spotkań z tymi nietuzinkowymi uczonymi Anna Mateja podzieliła się ze słuchaczami "Skarbca Nauki Polskiej".

Audycję prowadziła Katarzyna Kobylecka.

***

Anna Mateja przez wiele lat była publicystką i redaktorką "Tygodnika Powszechnego". W 2007 r. otrzymała nagrodę dzienikarską Grand Press w kategorii wywiad za rozmowę z Ewą Szumańską. Cztery lata temu ukazała się jej książka "Cud w medycynie" - zbiór lekarskich opowieści o medycznych sytuacjach granicznych.

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Naukowcy z dziada pradziada

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 14:00
Pod auspicjami Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej ukazuje się praca "Rody uczone" Magdaleny Bajer, wieloletniej dziennikarki Polskiego Radia. W książce znajdziemy prawie 70 biografii rodzin, które od pokoleń zajmują się pracą badawczą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kręte ścieżki myśli polskiej. Rozmowa z Anną Brożek

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 21:30
Z jednej strony "Logiczna analiza terminologii muzycznej", z drugiej filozoficzne dokonania Szkoły Lwowsko-Warszawskiej - to kwestie, które interesują bohaterkę "Skarbca Nauki Polskiej".
rozwiń zwiń