X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kręte ścieżki myśli polskiej. Rozmowa z Anną Brożek

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 21:30
Z jednej strony "Logiczna analiza terminologii muzycznej", z drugiej filozoficzne dokonania Szkoły Lwowsko-Warszawskiej - to kwestie, które interesują bohaterkę "Skarbca Nauki Polskiej".
Audio
  • Kręte ścieżki myśli polskiej. Rozmowa z Anną Brożek (Skarbiec Nauki Polskiej/Dwójka)
Kręte ścieżki myśli polskiej. Rozmowa z Anną Brożek
Foto: glow images/East News

To dr Anna Brożek - absolwentka studiów muzycznych i filozoficznych w Krakowie, obecnie adiunkt w Instytucie Filozofii UW, beneficjentka 4 programów stypendialnych FNP: Start, Kolumb, Homing Plus i Pomost. Prowadzone przez nią badania dotyczą trzech obszarów: filozofii, jej historii oraz muzykologii. Zainteresowania filozoficzne dr Anny Brożek skupiają się przede wszystkim na semiotyce logicznej, metodologii i ontologii - oraz na problematyce zastosowania narzędzi logicznych w badaniach filozoficznych. Tym zagadnieniom poświęcona była jej rozprawa doktorska: "Logiczna analiza terminologii muzycznej" oraz habilitacyjna: "Pytania i odpowiedzi. Tło filozoficzne, teoria, zastosowania praktyczne".

Jeśli chodzi o historię filozofii, to nasz gość zajmuje się przede wszystkim dziejami myśli polskiej ze szczególnym uwzględnieniem Szkoły Lwowsko-Warszawskiej. Efektem tych zainteresowań jest m.in. książka poświęcona założycielowi tej szkoły zatytułowana "Kazimierz Twardowski w Wiedniu". Obecnie powstaje kontynuacja biografii tego wybitnego polskiego filozofa przełomu XIX i XX w. pt. "Kazimierz Twardowski we Lwowie".

Spotkanie z dr Anną Brożek poprowadziła Katarzyna Kobylecka.

bch/mc/mm

Zobacz więcej na temat: filozofia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy w poszukiwaniu holenderskich obrazów

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 15:30
- Zbigniew Herbert pisał wprost, że jedzie do Holandii, aby na żywo zobaczyć krajobrazy w ramach - mówiła w "Skarbcu Nauki Polskiej" dr Magdalena Śniedziewska, autorka książki stanowiącej próbę monograficznego ujęcia problemu recepcji malarstwa holenderskiego złotego wieku w polskiej literaturze powojennej.
rozwiń zwiń