Polskie Radio
Section05
badania

NCBR otwiera 2. konkurs Innoglobo. "Polscy przedsiębiorcy i naukowcy nie obawiają się wypłynąć na szerokie wody"

Polscy innowatorzy ponownie mogą starać się o dofinansowanie badań przemysłowych i prac rozwojowych w ramach Programu Innoglobo NCBR. Budżet drugiego konkursu to 10 mln zł. Według Centrum już pierwszy konkurs pokazuje, że polscy przedsiębiorcy i naukowcy nie obawiają się wypłynąć na szerokie wody.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA NCBR konkurs innowacje firma badania rozwój dofinansowanie

Strefa Zdrowia w Toruniu. Sprawdź, kiedy możesz odbyć bezpłatne badania i konsultacje

W dniach 6 i 7 sierpnia Mobilna Strefa Zdrowia zaprasza na bezpłatne badania specjalistyczne i konsultacje lekarskie w Toruniu, które można wykonać w godzinach od 10.00 do 19.00 na placu przy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu (ul. Droga Starotoruńska 1).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Toruń regiony kujawsko-pomorskie zdrowie społeczeństwo badania Ministerstwo Zdrowia Ministerstwo Aktywów Państwowych narodowy fundusz zdrowia PZU Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda

Anteny Polskiego Radia na 3. miejscu w rankingu słuchalności

Według najnowszego raportu Krajowego Instytutu Mediów "Badania konsumpcji treści audio: kwiecień - czerwiec 2022" ponad 80 proc. Polaków biorących udział w badaniu zadeklarowało, że słucha radia. Programy Polskiego Radia wybierało 13,1 proc. ankietowanych, co daje nadawcy publicznemu trzecie miejsce wśród wszystkich nadawców, za RMF FM i Radiem Zet.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo radio media Trójka badania Polskie Radio W POLSKIM RADIU POLSKA

Badania bunkra Anielewicza. Warszawa to było wielokulturowe miasto

Bunkier Anielewicza to nieistniejący już schron, który znajdował się na rogu ulic Miłej i Dubois na warszawskim Muranowie. Pod koniec powstania w getcie warszawskim ukrywali się w nim, a 8 maja 1943 roku ponieśli śmierć, bojowcy Żydowskiej Organizacji Bojowej wraz z dowódcą Mordechajem Anielewiczem.
Zobacz więcej na temat:  Anna Stempniak II wojna światowa Żydzi powstanie w getcie biblioteka Warszawa badania getto warszawskie Michał Montowski historia Polski

Uprawa roślin na innych planetach? Naukowcy z Gdyni mają na to sposób: nanoproszek

Naukowcy z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia stworzyli nanoproszek, który umożliwi naturalną uprawę żywności na innych planetach - informuje gazeta regionalna "Dziennik Bałtycki". Wynalazek bierze udział w konkursie NASA - Deep Space Food Challenge, którego celem jest stworzenie technologii służącej do uprawy roślin poza Ziemią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NAUKA rośliny NASA Gdynia badania kosmos społeczeństwo

Więzienie przy Rakowieckiej. Trwa trzeci etap poszukiwań ofiar reżimów

Na terenie byłego więzienia przy Rakowieckiej w Warszawie ruszył kolejny etap prac poszukiwawczych ofiar totalitaryzmów. Zespół pod kierownictwem dyrektora Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN prof. Krzysztofa Szwagrzyka będzie prowadził te prace już po raz ósmy.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Magdalena Drohomirecka Klub Trójki areszt Mokotów Warszawa Powstanie Warszawskie Muzeum Żołnierzy Wyklętych Żołnierze Wyklęci badania Instytut Pamięci Narodowej historia Polski II wojna światowa