X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Europejczycy i Afrykanie. Zderzenia światów

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 20:19
W "Skarbcu Nauki Polskiej" rozmawialiśmy z prof. Michałem Tymowskim o jego książce "Europejczycy i Afrykanie. Wzajemne okrycia i pierwsze kontakty", która ukazała się w serii Monografie FNP.
Audio
  • Rozmowa o książce "Europejczycy i Afrykanie. Wzajemne okrycia i pierwsze kontakty" (Skarbiec nauki polskiej/Dwójka)
Fragment okładki książki Michała Tymowskiego Europejczycy i Afrykanie. Wzajemne odkrycia i pierwsze kontakty
Fragment okładki książki Michała Tymowskiego "Europejczycy i Afrykanie. Wzajemne odkrycia i pierwsze kontakty"Foto: materiały prasowe

euro i afro okładka.jpg

Autor jet historykiem specjalizującym się w dziejach przedkolonialnej Afryki, a jego zainteresowania badawcze koncentrują się na historii porównaczej i antropologii kulturowej. Swoją ostatnią pracę poświęcił analizie najwcześniejszych kontaktów Portugalczyków z mieszkańcami Afryki Zachodniej - od 1434 r. po początek XVI w. Prof. Tymowski zastanawia się, jak Europejczycy i Afrykanie, ludzie tak różnych kultur, zareagowali na owe nieoczekiwane spotkania? Jakich doznawali uczuć, czego się bali, co budziło ich podziw, zdziwienie i zaciekawienie? Czym się oburzali? Dlaczego podejmowali ryzyko, by lepiej poznać stronę przeciwną? Jak ze sobą walczyli, jak i dlaczego ginęli?  Na część tych pytań autor książki odpowiedział w Dwójce.

***

Tytuł audycji: Skarbiec Nauki Polskiej

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Gość: prof. Michał Tymowski (historyk)

Data emisji: 12.05.2017

Godzina emisji: 15.15

mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak