X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stypendium im. Kołakowskiego. Historia idei i filozofii

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 14:00
W audycji rozmawialiśmymy o Honorowym Stypendium im. Leszka Kołakowskiego, które trafiło do rąk dr Cateriny Tarlazzi – historyka filozofii średniowiecznej z Uniwersytetu Genewskiego.
Audio
  • O Honorowym Stypendium im. Leszka Kołakowskiego (Skarbiec Nauki Polskiej/Dwójka)
August Rodin Myśliciel
August Rodin "Myśliciel"Foto: Pixabay/Creative Commons/domena publiczna

Honorowe Stypendium im. Leszka Kołakowskiego jest przyznawane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej od 2016 r. Celem stypendium jest wyróżnienie uczonych, którzy już na początku swojej kariery naukowej mogą pochwalić się wybitnym dorobkiem w zakresie historii idei i filozofii średniowiecznej oraz nowożytnej do 1939 r.

Organizowany co dwa lata konkurs jest prowadzony w trybie nominacji – kandydatów do konkursu zgłaszają imiennie zaproszeni uczeni z całego świata.  Roczne stypendium może być przyznane zarówno naukowcowi z Polski, jak i z zagranicy. Wyboru laureata dokonuje kapituła, w skład której wchodzą filozofowie i historycy idei o międzynarodowym autorytecie: dr Dmitri Levitin i sir Noel Malcolm z Uniwersytetu Oksfordzkiego, prof. Steven Nadler z Uniwersytetu Wisconsin-Madison, prof. Dominik Perler z Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie, prof. Bogdan Szlachta z Uniwersytetu Jagiellońskiego i prof. Catherine Wilson z Uniwersytetu w Yorku. Wysokość stypendium wynosi 100 000 zł.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której rozmawialiśmy z naszymi gośćmi o idei nagrody i dorobku laureatki.

***

Tytuł audycji: Skarbiec nauki polskiej 

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Gość: prof. Bogdan Szlachta (członek Kapituły) i prof. Włodzimierz Bolecki (wiceprezes Zarządu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej)

Data emisji: 2.11.2018

Godzina emisji: 14.45

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Filantropijna działalność Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 14:56
W audycji opowiadaliśmy o planowanych działaniach Fundacji na polu filantropii naukowej i zbieraniu środków na program "Start".
rozwiń zwiń