X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nagrody FNP. Jak otrzymać "polskiego Nobla"?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 15:00
- Procedura jest skomplikowana i rozbudowana, trwa cały rok - opowiadał prof. Wojciech Tygielski o trybie przyznawania nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.  6 grudnia na Zamku Królewskim w Warszawie zostaną wyróżnieni tegoroczni laureaci tej prestiżowej nagrody.
Audio
  • Wokół nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (Skarbiec nauki polskiej/Dwójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/isak55

- Zaczynamy od poproszenia dość licznego grona osób, do których Fundacja ma zaufanie, o wskazanie kandydatów - tłumaczył wiceprzewodniczący rady FNP. Jak się okazuje, tę kilkuetapową procedurę kończy się swego rodzaju konklawe…

Prof. Włodzimierz Bolecki komentował z kolei fakt określania nagród FNP "polskimi Noblami". - Formuła ta, społeczna czy też medialna, jest wyrazem uznania dla nagrody ze strony tych, którzy postrzegają jej funkcjonowanie w szerszym krajobrazie społecznym – mówił wiceprzewodniczący zarządu FNP.

Laureatami tegorocznych nagród Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej zostało czterech wybitnych uczonych: prof. Piotr Trzonkowski - immunolog, prof. Daniel Gryko - chemik, prof. Andrzej Trautman – fizyk oraz prof. Krzysztof Pomian - filozof i historyk.

O dorobku naukowym prof. Krzysztofa Pomiana (który został laureatem nagrody FNP za "pionierskie badania dziejów kolekcjonerstwa oraz wpływu nauki i sztuki na rozwój kultury europejskiej") mówili w audycji prof. Andrzej Mencwel i prof. Jacek Migasiński. Usłyszeliśmy również wypowiedź samego prof. Pomiana, który opowiadał o początkach swoich naukowych zainteresowań zjawiskiem kolekcjonerstwa.


Prof. Krzysztof Pomian 
Prof. Krzysztof Pomian. Fot. Magdalena Wiśniewska-Krasińska/ dzięki uprzejmości Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

***

Tytuł audycji: Skarbiec Nauki Polskiej

Prowadzenie: Katarzyna Kobylecka

Goście: prof. Włodzimierz Bolecki ( wiceprzewodniczący zarządu FNP), prof. Wojciech Tygielski (wiceprzewodniczący rady FNP), prof. Andrzej Mencwel (historyk literatury), prof. Jacek Migasiński (filozof)

Data emisji: 1.12.2017

Godzina emisji: 14.30

jp/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Europejczycy i Afrykanie. Zderzenia światów

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 20:19
W "Skarbcu Nauki Polskiej" rozmawialiśmy z prof. Michałem Tymowskim o jego książce "Europejczycy i Afrykanie. Wzajemne okrycia i pierwsze kontakty", która ukazała się w serii Monografie FNP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odkrywamy tajniki sztuki dewocyjnej z Włoch

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 15:45
Naszym przewodnikiem była Zuzanna Sarnecka, która we Włoszech prowadzi badania nad XV i XVi-wieczną rzeźbą z polichromowanego drewna i szkliwionej terakoty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Służba czy usługi? Pracownicy domowi i ich "państwo"

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 15:30
– W Polsce często mamy do czynienia z sytuacją, w której ta praca nie jest uznawana za pracę – mówiła socjolog dr Anna Kordasiewicz, autorka książki "(U)sługi domowe".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Telewizor w sanskrycie albo: o języku wiecznie żywym

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 15:30
- Wielu uznaje sanskryt za język martwy. Tymczasem w Indiach wciąż żyją ludzie, którzy posługują się nim na co dzień – powiedziała badaczka tego starożytnego języka indoeuropejskiego Hermina Cielas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Migracja vs. lingwistyka. Jak nie stracić swojej tożsamości?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 16:00
W audycji rozmawialiśmy o tym, jak utrata języka przez mniejszość narodową wpływa negatywnie na jej sytuację w społeczeństwie.
rozwiń zwiń