Program START dla młodych naukowców

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 14:56
Stypendia Start 2020 przyznane. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz 28. ogłosiła listę 100 młodych badaczy, którzy otrzymali roczne stypendia w wysokości 28 tys. zł. na dalszy rozwój swoich karier naukowych.
Audio
  • Program START dla młodych naukowców (Skarbiec nauki polskiej/Dwójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: SUWIT NGAOKAEW/Shutterstock.com

Program START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej jest najstarszym w Polsce programem stypendialnym dla najlepszych młodych naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Jego celem jest wspieranie wybitnych młodych uczonych i zachęcanie ich do dalszego rozwoju naukowego.

O tegorocznej edycji konkursu rozmawialiśmy w audycji z Krystyną Frąk z FNP, koordynatorką Programu Start, oraz z jednym z laureatów - Adrianem Wesołowskim z Instytutu Historycznego UW. Adrian Wesołowski zajmuje się historią sławy i "celebrytyzmu", ze szczególnym uwzględnieniem roli i popularności filantropów z przełomu XVIII i XIX wieku.

***

Tytuł audycji: Skarbiec nauki polskiej 

Prowadziła: Katarzyna Kobylecka

Data emisji: 20.05.2020

Godzina emisji: 21.30


Czytaj także

Piotr Łozowski: w średniowieczu istniały dwie Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 22:00
- Najpierw, jak się przypuszcza, w okolicach końca XIII w. lub na początku kolejnego stulecia została założona stara Warszawa. Po sukcesie tej inicjatywy lokacyjnej na początku wieku XV została założona nowa Warszawa. Funkcjonowała ona tam, gdzie jest ul. Freta, która doprowadza nas do Rynku Nowego Miasta. To był zupełnie odrębny organizm miejski - mówił w Dwójce historyk z Uniwersytetu w Białymstoku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Polskie Noble" 2019. Dziś poznamy laureatów Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 06:59
Uroczystość wręczenia Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2019 odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie. To najbardziej prestiżowe polskie nagrody naukowe, nazywane także "polskimi Noblami". Wyróżnienia przyznawane są w czterech kategoriach za wybitne osiągnięcia i odkrycia naukowe.
rozwiń zwiń