X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pałac rodziny Sobańskich w Obodówce

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 15:20
Zapraszamy do wysłuchania kolejnej audycji z cyklu "Podług nieba i zwyczaju polskiego. Śladem rezydencji i warowni dawnej Rzeczypospolitej".
Audio
  • Rozmowa o pałacu rodziny Sobańskich w Obodówce (Twierdze i rezydencje/Dwójka)
Dawne zdjęcie pałacu rodziny Sobańskich w Obodówce
Dawne zdjęcie pałacu rodziny Sobańskich w ObodówceFoto: Antoni Urbański "Podzwonne na zgliszczach Litwy i Rusi", Warszawa 1928/Wikimedia Commons

W marcu br., wędrując śladami kresowej Atlantydy po dalekiej Ukrainie, dotarliśmy aż na południowe krańce przedrozbiorowego województwa bracławskiego, by zatrzymać się w Czeczelniku. Tym razem przeniesiemy się do pobliskiej Obodówki, gdzie przy ujściu rzeki Dochwy do Berszadki - czy jak kto woli Bereżanki albo Bernardynki - wznoszą się imponujące ruiny dawnego pałacu rodziny Sobańskich, który w wieku XIX i pierwszych dekadach zeszłego stulecia był świadkiem ważnych wydarzeń historycznych.

O gospodarczych osiągnięciach jego przedsiębiorczych właścicieli i ich bajecznej fortunie, która pozwoliła im szczodrze finansować inicjatywy patriotyczne i dobroczynne, prowadzący program Jarosław Jakimczyk rozmawiał z Michałem Sobańskim i Kacprem Krasickim z rady Fundacji XX Czartoryskich. Usłyszeliśmy też stałego gościa naszej audycji, którym jest prof. Jarosław Komorowski z Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk.

***

Tytuł audycji: Twierdze i rezydencje 

Prowadzi: Jarosław Jakimczyk

Goście: Michał Sobański, Kacper Krasicki oraz prof. Jarosław Komorowski

Data emisji: 27.04.2018

Godzina emisji: 14.30

Zobacz więcej na temat: Ukraina Rzeczpospolita zabytki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Twierdze i rezydencje". Nowa audycja w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 20:32
"Podług nieba i zwyczaju polskiego. Szlakiem rezydencji i warowni dawnej Rzeczypospolitej" to tytuł nowego programu cyklicznego, który prezentowany będzie na antenie w każdy trzeci piątek miesiąca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Grodzicki. Bohaterstwo w twierdzy Kudak

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 18:48
- Wytrzymał kilkumiesięczne oblężenie twierdzy Kudak, bronił Lwów przed armią rosyjsko-kozacką i odbijał Warszawę z rąk szwedzkich. W Rzeczypospolitej cieszył się ogromną sławą – tak o żyjącym w XVII wieku generale opowiadał prof. Jarosław Komorowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieśwież Radziwiłłów. Śladami Jana III Sobieskiego i Napoleona

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 16:42
Autorzy audycji zabrali nas w podróż do znajdującego się na terytorium dzisiejszej Białorusi Nieświeża. O burzliwych losach tej magnackiej siedziby opowiadał potomek jej dawnych właścicieli Maciej Radziwiłł.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż na Ukrainę do Czeczelnika Sobańskich

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 15:48
Zapraszamy na kolejną audycję z nowego cyklu Dwójki "Podług nieba i zwyczaju polskiego. Śladem rezydencji i warowni dawnej Rzeczypospolitej".
rozwiń zwiń