Kristian Bezuidenhout i jego Mozart na dawnym instrumencie

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 07:00
W "Płytomanii" mówiliśmy m.in. o podwójnym, mozartowskim albumie znakomitego pianisty, eksperta w dziedzinie dawnych fortepianów.
Audio
  • Płytomania: Kristian Bezuidenhout i jego Mozart (Dwójka)
Kristian Bezuidenhout to pianista, pedagog, solista grający na fortepianie i klawesynie. Na zdj. fragm. okładki jego podwójnego mozartowskiego albumu (vol. 89) wytwórni Harmonia Mundi
Kristian Bezuidenhout to pianista, pedagog, solista grający na fortepianie i klawesynie. Na zdj. fragm. okładki jego podwójnego mozartowskiego albumu (vol. 8/9) wytwórni Harmonia MundiFoto: mat. promocyjne

Kristian Bezuidenhout właśnie ukończył nagrywanie kompletu solowych utworów klawiszowych Wolfganga Amadeusza Mozarta. Gra na kopii Paula McNulty’ego wg instrumentu Antona Waltera z Wiednia z 1805 roku. Podwójny album (vol. 8/9) opublikowała wytwórnia Harmonia Mundi.

Poza tym w audycji: nowe nagranie oratorium "Joanna d’Arc na stosie" Arthura Honeggera (Alpha), fortepianowe kompozycje Romana Statkowskiego w interpretacji Barbary Karaśkiewicz (Divine Art) oraz kameralny Czajkowski ze starych radzieckich nagrań w "Złotej Setce" Piotra Kamińskiego.

***

Tytuł audycji: Płytomania

Prowadzi: Jacek Hawryluk

Data emisji: 3.04.2016

Godzina emisji: 15.00

jp/asz/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To dla mnie utwór przełomowy Mozarta"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 12:42
- Wykonywanie tego koncertu jest niezwykle ekscytujące także ze względu na przemianę wewnątrz utworu. Wszystko się zmienia w ciągu jednego wieczoru - opowiedział Dwójce o utworze, który wybrał na festiwal "Chopin i jego Europa", Kristian Bezuidenhout.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mozart i Haydn na dawnych fortepianach

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 23:20
W "Płytomani" przedstawiliśmy Państwu nowe nagrania utworów fortepianowych Mozarta i Haydna, dokonane na dawnych instrumentach.
rozwiń zwiń