Pretty Yende. Operowy talent z RPA

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2018 15:30
W audycji Aleksander Laskowski zachęcał do słuchania płyty "Dreams" nagranej przez młodą, znakomicie zapowiadającą się śpiewaczkę pochodzącą z Republiki Poludniowej Afryki.
Audio
  • Pretty Yende. Operowy talent z RPA (Płytomania/Dwójka)
Pretty Yende Dreams
Pretty Yende "Dreams"Foto: materiały prasowe

Ponadto Kacper Miklaszewski zrecenzował komplet "Nokturnów" Fryderyka Chopina, który przygotował Nelson Goerner (Alpha).

Nie tak dawno wrocławski zespół Małe Instrumenty obchodził dziesiąte urodziny. Przy okazji jubileuszu pojawiła się nowa płyta zatytułowana Gruppo di Construzione" (Wrocław 2016 ESK). Album zrecenzowała Ewa Szczecińska.

Na zakończenie zaś spotkaliśmy się z Irminą Trynkos, skrzypaczką o polskich korzeniach, która w ostatnich latach zupełnie nieźle radzi sobie na angielskim rynku fonograficznym. Właśnie nagrała dla firmy Chandos Koncert skrzypcowy Nimroda Borensteina.

***

Tytuł audycji: Płytomania

Prowadzi: Jacek Hawryluk

Data emisji: 11.02.2018

Godzina emisji: 17.00

mz/mko

Czytaj także

Vinnitskaya, Urbański i Rachmaninow na jednej płycie

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 20:04
W "Płytomanii" omówiliśmy nowe nagranie słynnego II Koncertu fortepianowego c-moll, który rosyjski kompozytor ukończył z pomocą hipnotyzera.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Germanico in Germania". Światowa premiera na płycie

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 15:39
Po raz pierwszy na płycie opera "Germanico in Germania" Nicolo Porpory (1686-1768). Fonograficzną premierę poprowadził Jan Tomasz Adamus.
rozwiń zwiń