Rany, Rana!

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2020 21:09
Włoska pianistka, Beatrice Rana, na swojej nowej płycie wykonuje kompozycje Maurycego Ravela (Miroirs, La valse) oraz Igora Strawińskiego (fragmenty Ognistego ptaka i Pietruszki). Wszystko wskazuje na to, że to lektura obowiązkowa.
Audio
  • Nowa płyta Beatrice Rany, pieśni Schumanna w nowych interpretacjach, kwartety Panufnika, Moniuszki i Pendereckiego z Messages Quartet oraz Koncerty z op. 6 J. F. Haendla z Arte dei Suonatori (Płytomania/Dwójka)
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: Mat. prasowe

Podobnie jak pieśni Roberta Schumanna w interpretacjach Christiana Gerhahera, Camilli Tilling i Gerolda Hubera (Myrthen), kwartety Panufnika, Moniuszki i Pendereckiego z Messages Quartet oraz Koncerty z op. 6 Jerzego Fryderyka Haendla z Arte dei Suonatori ("Złota Setka").

***

Tytuł audycji: Płytomania

Prowadził: Jacek Hawryluk

Data emisji: 26.01.2020

Godzina emisji: 17.00

am/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lawrence Foster: tej jednej rzeczy Schumann nie potrafił

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 14:49
- Choć bardzo się starał, fragmenty o heroicznym charakterze zawsze brzmią u niego sztucznie. Tak jak w słynnym fragmencie poprzedzającym finał IV Symfonii – przecież to brzmi tak, jakby zagrać "Zemstę nietoperza" tuż po "Zmierzchu bogów"! - mówił w Dwójce dyrygent, który w styczniu br. dwukrotnie poprowadził Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. W obu koncertach, w którym z NOSPR wystąpiła Plamena Mangova, można było usłyszeć dzieła Schumanna i Liszta.
rozwiń zwiń