Inauguracja "Nowej Tradycji". Transmisja wideo!

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 15:55
W studiu Koncertowym PR. im. W. Lutosławskiego zabrzmi muzyka Lasowiaków - i nie tylko. Zapraszamy do słuchania i oglądania.
Zespół Lasowiaczki weźmie w tym roku udział w koncercie Muzyka Źródeł otwierającym nową tradycję. Jak co roku, jest to prezentacja tradycyjnej kultury muzycznej w możliwie najczystszej postaci
Zespół Lasowiaczki weźmie w tym roku udział w koncercie "Muzyka Źródeł" otwierającym nową tradycję. Jak co roku, jest to prezentacja tradycyjnej kultury muzycznej w możliwie najczystszej postaciFoto: Magdalena Tejchma

Krótki opis ciekawego ludu i czemu winni etnografowie
Lasowiacy Zygmunt Ajdukiewicz wiki 510.jpg
Lasowiacy

Zgodnie z festiwalowym zwyczajem imprezę inaugurujemy występem muzyków reprezentujących dany region Polski. Tym razem posłuchamy muzyki z obszaru dawnej Puszczy Sandomierskiej

Podczas koncertu inaugurującego 19. Festiwal Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" zostaną wręczone także nagrody za rok 2015 - Fonogram Źródeł i Folkowy Fonogram Roku. Z koncertem wystąpią laureaci tego drugiego wyróżnienia: Adam Strug i zespół Kwadrofonik.

Całe wydarzenie można oglądać na naszej stronie.

Program:

Muzyka Źródeł: "Lasowiacy" (Zofia Wydro i Zespół Śpiewaczy Lasowiaczki z Baranowa Sandomierskiego, Kapela Ludowa Niwa z Niwisk, Kapela Kocirba i Kapela Jana Cebuli z Kolbuszowej)

Wręczenie Nagród: Fonogram Źródeł 2015 oraz Folkowy Fonogram Roku 2015

Koncert Laureata Folkowego Fonogramu Roku 2015

***

Na transmisję ze Studia Koncertowego PR im. Witolda Lutosławskiego w "Filharmonii Dwójki" zapraszamy w czwartek (12.05) w godz. 19.30-22.30. Audycję poprowadzi Anna Szewczuk.

mc

Zobacz więcej na temat: koncert MUZYKA Nowa Tradycja

Czytaj także

Kapela Kocirba. Muzyka przodków bez zmyślonych nut

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 17:26
– Chcieliśmy dokopać się do takiej muzyki, jaką grali nasi pradziadkowie, żeby to było bez współczesnej przykrywki – mówił Jarosław Mazur o początkach swojego zespołu.
rozwiń zwiń