X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maksymiuk na finał Festiwalu Tansmana. Transmisja

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 14:03
W "Filharmonii Dwójki" wysłuchamy na żywo światowej premiery projektu poświęconego pamięci Aleksandra Tansmana i Pawła Kleckiego.
Jerzy Maksymiuk za pulpitem dyrygenckim
Jerzy Maksymiuk za pulpitem dyrygenckimFoto: PAP/Jakub Kamiński

Urodzeni w Łodzi twórcy przyjaźnili się w młodości, by w wieku dojrzałym podbić świat. Każdy z nich osiągnął w swej dziedzinie niebywały sukces: Tansman jako kompozytor, Klecki – głównie jako dyrygent, jeden z najwybitniejszych mistrzów batuty 2 połowy XX wieku.

Prawykonanie światowe Concertina na flet i orkiestrę i polskie Sinfonietty Pawła Kleckiego, do wybuchu wojny należącego do elity europejskiej awangardy kompozytorskiej, stało się możliwe dzięki odnalezieniu rękopisów utworów celowo niszczonych przez reżim nazistowski w latach 30. XX wieku. Rekonstrukcje partytur i głosów orkiestrowych na podstawie rękopisów zostały zrealizowane przez Festiwal Tansmana we współpracy z muzykologami z Europy i USA.

Na scenie pojawią się są laureaci Nagrody Tansmana za wybitną indywidualność muzyczną i bezkompromisowość w twórczości: obchodzący jubileusz 80-lecia maestro Jerzy Maksymiuk i orkiestra Sinfonia Varsovia, a także Łukasz Długosz, zwycięzca tegorocznego konkursu Classical Music Awards.

W przerwie transmisji z Łukaszem Długoszem, Jerzym Maksymiukiem i dyrektorem artystycznym Festiwalu Tansmana Andrzejem Wendlandem porozmawia Beata Stylińska.

Program:

Aleksander Tansman V Symfonia à Paul Klecki na orkiestrę symfoniczną

Paweł Klecki Concertino op. 34 na flet i orkiestrę symfoniczną (prawykonanie światowe)

Paweł Klecki Sinfonietta op. 7 na wielką orkiestrę smyczkową (prapremiera polska)

Wyk. Łukasz Długosz - flet, Orkiestra Sinfonia Varsovia, dyr. Jerzy Maksymiuk

***

Na transmisję w "Filharmonii Dwójki" we wtorek (29.11) w godz. 19.00-21.30 zaprasza Marek Zwyrzykowski.

materiały prasowe/mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak