X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tansy Davies: chciałam na nowo zdefiniować waltornię

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2017 13:13
- Korzenie tego instrumentu leżą głęboko w tradycji romantycznej, a ja musiałam trochę z tym zawalczyć - mówiła o swoim utworze przeznaczonym na cztery waltornie angielska kompozytorka. Dzieło zabrzmiało podczas koncertu inagurującego 60. festiwal Warszawska Jesień.
Audio
  • Tansy Davies, Alexander Liebreich, Eneasz Kubit i Adam Kośmieja o koncercie inaugurującym 60. Warszawską Jesień (Filharmonia Dwójki)
Podczas Warszawskiej Jesieni 2017 swoje prawykonanie miała kompozycja Tansy Davies (na zdjęciu) pt. Forest. Utwór powstał na zamówienie festiwalu
Podczas Warszawskiej Jesieni 2017 swoje prawykonanie miała kompozycja Tansy Davies (na zdjęciu) pt. "Forest". Utwór powstał na zamówienie festiwalu Foto: materiały prasowe Warszawskiej Jesieni

warszawska-jesień1200.jpg
Warszawska Jesień w radiowej Dwójce

Tansy Davies na waltorni gra od 11 roku życia. W rozmowie z Hanną Szczęśniak opowiadała, że instrument ten w łatwy sposób trafia do serc większości ludzi. - Gdy ją słyszymy zaczynamy myśleć o sielance, idylli, utraconym raju. Jednak zadaniem kompozytora jest stworzenie od zera nowego świata.

Kompozytorka wyjaśniła, że zależało jej na odejściu od skojarzeń waltorni z tradycją romantyczną i dziełami takimi jak Konzertstück Schumanna. - To wspaniała kompozycja, ale lekka i służąca przede wszystkim rozrywce, a ja chciałam zrobić coś ambitnego.

Tansy Davies opowiadała o czasochłonnych poszukiwaniach nowego podejścia do waltorni. Twórczyni wyjaśniła też, dlaczego jej utwór otrzymał tytuł "Forest".

Ponadto w audycji rozmawialiśmy z bohaterami koncertu otwarcia Warszawskiej Jesieni: dyrygentem Alexandrem Liebreichem, pianistą Adamem Kośmieją oraz akordeonistą Eneaszem Kubitem.

***

Rozmawiała: Hanna Szczęśniak

Goście: Tansy Davies (kompozytorka), Alexander Liebreich (dyrygent), Eneasz Kubit (akordeonista), Adam Kośmieja (pianista)

Data emisji: 15.09.2017

Godzina emisji: 20.40

Materiał został wyemitowany w audycji "Filharmonia Dwójki".

bch/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przed Warszawską Jesienią: Artur Zagajewski

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 13:00
Twórca jest jednym z kompozytorów wyróżnionych w programie tegorocznego 60. festiwalu Warszawska Jesień. W "Nokturnie" słuchaliśmy jego dzieł, które zabrzmią podczas stołecznej imprezy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawskie Jesienie na kliszach w Galerii Kordegarda

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 12:00
W programie "Wybieram Dwójkę" zaprosiliśmy do Galerii Kordegarda na ekspozycję "60 Warszawskich Jesieni" poświęconą historii najważniejszego polskiego festiwalu muzyki współczesnej.
rozwiń zwiń