Warszawskie Jesienie na kliszach w Galerii Kordegarda

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 12:00
W programie "Wybieram Dwójkę" zaprosiliśmy do Galerii Kordegarda na ekspozycję "60 Warszawskich Jesieni" poświęconą historii najważniejszego polskiego festiwalu muzyki współczesnej.
Audio
  • "60 Warszawskich Jesieni". Wystawa w stołecznej Kordegardzie (Wybieram Dwójkę)
. John Cage, Stefan Śledziński, Bolesław Szabelski podczas przyjęcia w Filharmonii Narodowej zamykającego Warszawską Jesień, 1964
. John Cage, Stefan Śledziński, Bolesław Szabelski podczas przyjęcia w Filharmonii Narodowej zamykającego Warszawską Jesień, 1964Foto: Andrzej Zborski, zbiory Związku Kompozytorów Polskich
Anna Korsun 1200.jpg
60. Warszawska Jesień. Zobacz serwis specjalny

- Eksponujemy 28 plakatów z różnych okresów Warszawskiej Jesieni i uzupełniamy to zdjęciami - opowiadał w audycji "Wybieram Dwójkę" Mieczysław Kominek, jeden z kuratorów wystawy. Na fotografiach można zobaczyć takie ikony muzyki współczesnej jak John Cage, Dmitrij Szostakowicz czy Olivier Messiaen. - Być może uczestnicy dawnych odsłon festiwalu odnajdą także siebie - dodał Mieczysław Kominek.

Wystawę  "60 Warszawskich Jesieni" można oglądać w warszawskiej Galerii Kordegarda do 1 października. Towarzyszą jej spotkania z ludźmi związanymi z festiwalem (od 16 do 23 września o godz. 18.00), a 1 października w galerii odbędzie się kiermasz płyt winylowych. Wstęp na wystawę i wydarzenia towarzyszące jest wolny.

***


Rozmawiała: Ewa Szczecińska

Gość: Mieczysław Kominek

Data emisji: 14.09.2017

Godzina emisji: 17.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Masecki: dzięki pedałowi osiągam pogłos 10 katedr

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2017 12:09
- Pedał w fortepianie to coś, czego nikt nie uczy w szkołach i każdy musi sobie go wymyślić samemu - opowiadał w Dwójce znakomity pianista Marcin Masecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od żywicy do laserów. Dzieje fonografii

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 13:00
Płyty - szelakowe, winylowe i kompaktowe - a wraz z nimi zmieniające się techniki rejestrowania dźwięków to temat rozmowy w "Bitej godzinie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przed Warszawską Jesienią: Artur Zagajewski

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 13:00
Twórca jest jednym z kompozytorów wyróżnionych w programie tegorocznego 60. festiwalu Warszawska Jesień. W "Nokturnie" słuchaliśmy jego dzieł, które zabrzmią podczas stołecznej imprezy.
rozwiń zwiń