X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przed Warszawską Jesienią: Artur Zagajewski

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 13:00
Twórca jest jednym z kompozytorów wyróżnionych w programie tegorocznego 60. festiwalu Warszawska Jesień. W "Nokturnie" słuchaliśmy jego dzieł, które zabrzmią podczas stołecznej imprezy.
Audio
  • Przed Warszawską Jesienią: Artur Zagajewski (Nokturn/Dwójka)
Artur Zagajewski
Artur ZagajewskiFoto: materiały prasowe

origami muzyka nuty 1200.jpg
Utwór zgłoszony przez radiową Dwójkę wygrał 64. Trybunę Kompozytorów!

W programie festiwalu, który odbywa się w dniach 15-23 września znalazły się aż dwa utwory Artura Zagajewskiego, w tym prawykonanie kompozycji "Modulator" (zamówienia Warszawskiej Jesieni i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS) oraz "circulatio", które wykonane zostanie podczas koncertu inauguracyjnego (tak jak w 2014 jego głośne "brut" – w maju tego roku wyróżnione na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów najwyższą lokatą). Ponadto podczas festiwalu zaplanowane zostały warsztaty i spotkanie z kompozytorem.

W audycji zaprezentowaliśmy także utwory Andrzeja Kwiecińskiego, Mikołaja Laskowskiego i Szymona S. Strzelca. Wszyscy wyróżnieni byli ostatnio na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów, a ich utwory znalazły się także w programie tegorocznej Warszawskiej Jesieni.

***

Tytuł audycji: Nokturn

Prowadzi: Joanna Grotkowska

Data emisji: 11.09.2017

Godzina emisji: 23.05

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cattaneo: wolę ołówek od fortepianu

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 12:30
- W ogóle nie pracuję przy fortepianie. Ograniczałby mnie podczas procesu twórczego - mówił w Dwójce podczas festiwalu Warszawska Jesień włoski kompozytor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

60 lat Warszawskiej Jesieni. "To będzie podróż po historii"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 10:45
- Symfonika, formy kameralne, pieśń, teatr instrumentalny i 60-letnia historia festiwalu to tematy, jakie pojawią się w programie tegorocznej, jubileuszowej edycji festiwalu – powiedział Jerzy Kornowicz dyrektor rozpoczynającego się 15 września wydarzenia.
rozwiń zwiń