X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

José Maria Florêncio: muzyka najnowsza jest jak biała kartka

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 14:04
- To fantastyczne doświadczenie móc tworzyć materiał, który się dostaje prosto od kompozytora obecnego na próbach i na koncertach – podkreślał José Maria Florencio. Dyrygent poprowadził Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia podczas koncertu inaugurującego 8. Festiwal Prawykonań.
Audio
  • Z José Maria Florêncio, Elżbietą Sikorą, Nikolet Burzyńską, Zbigniewem Bagińskim i Joanną Wnuk-Nazarową rozmawia Beata Stylińska (Filharmonia Dwójki)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/SunnyGraph

GW_1200.jpg
Dwójka na 8. Festiwalu Prawykonań

W programie otwierającego festiwal koncertu znalazły się nowe kompozycje Elżbiety Sikory (I Koncert skrzypcowy), Joanny Wnuk-Nazarowej (Prelude et Grande Fugue La Catastrophe), Nikolet Burzyńskiej (Lilt of the garden na sopran i orkiestrę), Krzysztofa Meyera (Miroirs au carré) oraz Zbigniewa Bagińskiego (A linea na orkiestrę). - To są już znane nazwiska świata kompozycji - oceniał José Maria Florêncio.

- Lubię prawykonania. Muzyka najnowsza jest białą kartka, my tworzymy to dzieło po raz pierwszy. Od naszego wykonania każdego nowa osoba będzie musiała zacząć swoją pracę: może to naśladować, wzbogacić, o tego odejść – mówił José Maria Florêncio.

Zapraszamy również do wysłuchania rozmów z Elżbietą Sikorą, Nikolet Burzyńską, Zbigniewem Bagińskim i Joanną Wnuk-Nazarową - kompozytorami koncertu inaugurującego 8. Festiwal Prawykonań.

***

Przygotowała: Beata Stylińska

Data emisji: 29.03.2019

Godzina emisji: 20.00

Materiał został wyemitowany w przerwie "Filharmonii Dwójki".


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gidon Kremer: muzyka Sznittkego pozwala mi rozmawiać z Beethovenem

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 09:50
Znakomity łotewski skrzypek – który wykonał w lutym br. wraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia "IV Koncert skrzypcowy" Alfreda Sznittkego – opowiadał w Dwójce o twórczości tego kompozytora.
rozwiń zwiń