Tomasz Lach. Najmłodszy kumpel Krzysztofa Komedy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 10:50
– Z Krzysztofem od początku byliśmy po imieniu. Podjął taką decyzję, bo "tato" brzmiałoby nienaturalnie – mówił autor książki "Kumpel. O Komedzie, Zośce i innych".
Audio
  • Tomasz Lach. Najmłodszy kumpel Krzysztofa Komedy (Poranek Dwójki)

Tomasz Lach swojego ojczyma poznał jako pięciolatek. Jego matka Zofia, po rozwodzie z "panem Lachem", jak nazywała byłego męża, zamieszkała z Krzysztofem Komedą najpierw w Krakowie, potem zaś w Warszawie. Tomasza do 10 roku życia wychowywała babcia.

– Moje dzieciństwo przebiegało w podróży – opowiadał gość Dwójki. – Nie zmieniło się to nawet wtedy, gdy na kilka lat zamieszkałem z Krzysztofem i Zosią w Warszawie. Wciąż podróżowali, widywaliśmy się często, ale na krótkie okresy. To był czas największego rozwoju ich kariery. Moje dzieciństwo było więc dosyć skomplikowane – dodał.

Tomasz Lach mówił m.in. o tym, że ojczym bardzo szybko przyjął wobec niego rolę "kumpla, kolegi, przyjaciela", zaś matka funkcjonowała raz jako "mama", a raz jako "Zośka". Wspomniał także o cenie, którą płaci się za takie dzieciństwo, jakie jemu przypadło w udziale.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Tomasz Lach (artysta, pasierb Krzysztofa Komedy)

Data emisji: 15.11.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/bch

Czytaj także

Polski jazz lat 60. – muzyka i świadectwo historii

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2014 12:00
Na półki angielskich sklepów trafił boks "Jazz in Polish Cinema 1958-67". Album z muzyką filmową Komedy i Trzaskowskiego miał premierę na London Jazz Festiwal.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Komeda jako przewodnik po polskim piekle

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2016 10:00
- Mam poczucie, że mówiąc o Komedzie zrobiliśmy przedstawienie o Polsce i Polakach - wyznała w Dwójce Lena Frankiewicz, aktorka i reżyserka przedstawienia o wybitnym pianiście.
rozwiń zwiń