X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Lach. Najmłodszy kumpel Krzysztofa Komedy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 10:50
– Z Krzysztofem od początku byliśmy po imieniu. Podjął taką decyzję, bo "tato" brzmiałoby nienaturalnie – mówił autor książki "Kumpel. O Komedzie, Zośce i innych".
Audio
  • Tomasz Lach. Najmłodszy kumpel Krzysztofa Komedy (Poranek Dwójki)

Tomasz Lach swojego ojczyma poznał jako pięciolatek. Jego matka Zofia, po rozwodzie z "panem Lachem", jak nazywała byłego męża, zamieszkała z Krzysztofem Komedą najpierw w Krakowie, potem zaś w Warszawie. Tomasza do 10 roku życia wychowywała babcia.

– Moje dzieciństwo przebiegało w podróży – opowiadał gość Dwójki. – Nie zmieniło się to nawet wtedy, gdy na kilka lat zamieszkałem z Krzysztofem i Zosią w Warszawie. Wciąż podróżowali, widywaliśmy się często, ale na krótkie okresy. To był czas największego rozwoju ich kariery. Moje dzieciństwo było więc dosyć skomplikowane – dodał.

Tomasz Lach mówił m.in. o tym, że ojczym bardzo szybko przyjął wobec niego rolę "kumpla, kolegi, przyjaciela", zaś matka funkcjonowała raz jako "mama", a raz jako "Zośka". Wspomniał także o cenie, którą płaci się za takie dzieciństwo, jakie jemu przypadło w udziale.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Tomasz Lach (artysta, pasierb Krzysztofa Komedy)

Data emisji: 15.11.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polski jazz lat 60. – muzyka i świadectwo historii

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2014 12:00
Na półki angielskich sklepów trafił boks "Jazz in Polish Cinema 1958-67". Album z muzyką filmową Komedy i Trzaskowskiego miał premierę na London Jazz Festiwal.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komeda jako przewodnik po polskim piekle

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2016 10:00
- Mam poczucie, że mówiąc o Komedzie zrobiliśmy przedstawienie o Polsce i Polakach - wyznała w Dwójce Lena Frankiewicz, aktorka i reżyserka przedstawienia o wybitnym pianiście.
rozwiń zwiń