X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Komeda byłby dziś wielkim hollywoodzkim kompozytorem"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2018 13:00
- W jednym z wywiadów opowiadał, że czuje film. Zdążył skomponować muzykę do 61 obrazów - mówiła w Dwójce Magdalena Grzebałkowska, autorka książki "Komeda. Osobiste życie jazzu".
Audio
  • Filmowe tematy Krzysztofa Komedy (Muzyka w kadrze/Dwójka)
Okładka książki Komeda. Osobiste życie jazzu
Okładka książki "Komeda. Osobiste życie jazzu"Foto: materiały pras./wyd. Znak

Bez-nazwy-V4.jpg
Tomasz Lach. Najmłodszy kumpel Krzysztofa Komedy

- Przez długi czas wydawało mi się, że o Krzysztofie Komedzie napiszę broszurę, bo było o nim bardzo mało materiałów - wspominała pracę nad książką Magdalena Grzebałkowska. - Kompozytor ten nie pisał żadnych wspomnień, pozostawił błahą korespondencję. Nie wiem, jak mi się ostatecznie udało napisać 500 stron - dodała.

W audycji skupiliśmy się filmowym wątku twórczości polskiego kompozytora. Magdalena Grzebałkowska przywołała historię jednej z najsłynniejszych piosenek Komedy "Nim wstanie dzień" (początkowo miała ją śpiewać mezzosopranistka), opowiedziała o kontrakcie, który otwierał muzykowi karierę w Hollywood, ale i źródłach, z których korzystała podczas pisania tej biografii ("nie wyczerpałam tematu Komedy").

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze

Przygotowali: Mariusz Gradowski i Grzegorz Dąbrowski

Gość: Magdalena Grzebałkowska (reporterka)

Data emisji: 10.06.2018

Godzina emisji: 12.00

bch/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dzięki Henrykowi Warsowi docieram do każdego"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 10:40
- Marzeniem chyba każdego muzyka jest trafienie do szerokiego grona odbiorców. A utwory Henryka Warsa i Bronisława Kapera to niezapomniane melodie i teksty, które są uniwersalne dla każdego – powiedział pianista jazzowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Grzebałkowska: Komeda był szalenie tajemniczą osobą

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 11:53
- Zawsze po napisaniu książki uważam, że była ona najtrudniejsza z moich wszystkich dotychczasowych. Wydaje mi się jednak, że za 2-3 lata, jak już będę miała zdystansowany osąd, to mimo wszystko powiem, że właśnie ta była najtrudniejsza z racji braku materiałów i dużego oddalenia od mojego bohatera w czasie - mówiła autorka książki "Komeda. Osobiste życie jazzu".
rozwiń zwiń