X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Olga Pasiecznik: uczenie jest trudniejsze niż śpiewanie

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 10:00
- W procesie uczenia oprócz ogromnej wiedzy i doświadczenia bardzo ważną rolę odgrywa werbalizacja tego wszystkiego. Żeby znaleźć odpowiednie słowa, które dotrą do człowieka – mówiła Olga Pasiecznik w przerwie koncertu, w którym wystąpiła wraz z uczestnikami Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej Teatru Wielkiego-Opery Narodowej.
Audio
  • Rozmowy z Olgą Pasiecznik oraz z uczestnikami Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej Teatru Wielkiego-Opery Narodowej (Filharmonia Dwójki)
Olga Pasiecznik
Olga PasiecznikFoto: Grzegorz Śledź/PR

- Najtrudniejsze to odczytać w szybkim tempie, czego każdy potrzebuje. A jeden potrzebuje oszlifowania, ktoś inny mocnego wsparcia psychicznego, inny odbudowy wiary w siebie czy merytorycznej wiedzy - opowiadała Olga Pasiecznik o swoich doświadczeniach pedagoga. - Proces uczenia, zwłaszcza młodych ludzi, jest dużo bardziej trudny niż śpiewanie na scenie – podkreślała.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Olgą Pasiecznik oraz z uczestnikami Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej Teatru Wielkiego-Opery Narodowej.

***

Akademia Operowa Teatru Wielkiego-Opery Narodowej to edukacyjny program rozwoju młodych talentów oraz wszechstronnej opieki nad absolwentami wydziałów wokalnych muzycznych uczelni i pianistami specjalizującymi się w pracy ze śpiewakami. Warsztaty, kursy mistrzowskie z profesorami gościnnymi – artystami i pedagogami z kraju i zagranicy, którzy przyjmują rolę mentorów młodych artystów, koncerty na scenie Teatru Wielkiego-Opery Narodowej mają dać bezcenne doświadczenia debiutantom – uczestnikom programu.

Stałą opiekę merytoryczną nad uczestnikami Akademii roztaczają: Izabella Kłosińska – wybitna śpiewaczka i reżyser obsady Opery Narodowej, Eytan Pessen – ceniony w świecie pedagog śpiewu i pianista, Matthias Rexroth – kontratenor i pedagog śpiewu. Warsztaty i kursy mistrzowskie gościnnie prowadzą m.in.: Ewa Podleś, Jerzy Marchwiński, Olga Pasiecznik, Andrzej Dobber, Dale Fundling (nauczyciel śpiewu Piotra Beczały), Dmitry Vdovin (pedagog śpiewu i dyrektor studia operowego teatru Bolszoj w Moskwie), Neil Shicoff, David Pountney. Wielu z młodych absolwentów Akademii Operowej odniosło sukces. Wśród nich Jakub Józef Orliński czy znakomity młody pianista-akompaniator Michał Biel.

***

Przygotowała: Anna Skulska 

Data emisji: 26.05.2019

Godzina emisji: 19.00

Materiał został wyemitowany w przerwie koncertu "Filharmonii Dwójki".

jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radzimir Dębski: muzyki zawsze staram się słuchać sercem

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 17:38
1 maja kompozytor i dyrygent prowadził drugą część koncertu "Symfonia europejska" w Teatrze Wielkim–Operze Narodowej, który muzycznie uczcił 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. 
rozwiń zwiń