Polskie Radio
Section05

Olga Pasiecznik

Olga Pasiecznik: kryterium wyboru była wierność Ukrainie

- Zależało nam, żeby pokazać jak najwięcej różnorodności. W kompozytorach, w poezji, w stylach, we wszystkim. Myślę, że większość tych kompozytorów nie tylko kochała Ukrainę ponad wszystkich, bo bardzo wielu z nich miało też szansę zrobić wielkie kariery wyjeżdżając do tzw. wielkiej Rosji. Wybraliśmy tylko tych, którzy zostali wierni swojej ojczyźnie - mówiła w Dwójce Olga Pasiecznik o środowym koncercie (30.08) na Festiwalu "Chopin i jego Europa".
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Chopin i jego Europa 2023 MUZYKA Dwójka Monika Zając

Koncert arii i pieśni Moniuszki. Olga Pasiecznik: to polski Schubert

- Moniuszko dla mnie jest najwybitniejszym przedstawicielem polskiej liryki wokalnej. Spokojnie powinniśmy go nazywać polskim Schubertem - mówiła w Dwójce śpiewaczka Olga Pasiecznik, która 5 maja wraz z Moniką Ledzion-Porczyńską i Wojtkiem Gierlachem wystąpi podczas urodzinowego koncertu "Pieśni i arie Stanisława Moniuszki". Śpiewakom towarzyszyć będzie pianista Krzysztof Trzaskowski.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Moniuszko Dwójka koncert Paweł Siwek pieśń aria śpiew opera

Koncert "Solidarni z Ukrainą". Olga Pasiecznik: w tej wojnie każdy ma swój front [WIDEO]

- Dopóki jestem na scenie, uważam, że powinnam śpiewać za wszystkich tych, którzy musieli opuścić Ukrainę, i za tych, którzy są na miejscu i nie są w stanie wyjść na scenę, by mówić głosem Ukrainy - mówiła w Dwójce Olga Pasiecznik. Znakomita sopranistka - na zaproszenie Polskiego Radia i NCK - w niedzielę 20 marca wystąpiła podczas koncertu "Solidarni z Ukrainą. Jednym głosem".
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Dwójka Ukraina Ukraina muzyka klasyczna KULTURA Andrzej Sułek

Koncert charytatywny "Solidarni z Ukrainą" [OGLĄDAJ WIDEO]

Do wielkiego zrywu pomocy walczącej Ukrainie – barbarzyńsko zaatakowanej przez putinowską Rosję – koncertem "Solidarni z Ukrainą. Jednym głosem" dołączyło Polskie Radio oraz Narodowe Centrum Kultury. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Akcję można wspierać do 27 marca.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina W POLSKIM RADIU koncert Agata Zubel Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie Michał Klauza Dwójka Ukraina

Koncert charytatywny "Solidarni z Ukrainą. Jednym głosem"

Do wielkiego zrywu pomocy walczącej Ukrainie – barbarzyńsko zaatakowanej przez putinowską Rosję – dołącza Polskie Radio, które wraz z Narodowym Centrum Kultury zaprasza na charytatywny koncert symfoniczny "Solidarni z Ukrainą. Jednym głosem". Wystąpią Olga Pasiecznik i Agata Zubel wraz z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie. Cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Transmisja 20 marca w radiowej Dwójce, na FB i YT Dwójki, dwojka.polskieradio.pl oraz polskieradio.pl. Początek o 19.00.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina W POLSKIM RADIU koncert Agata Zubel Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie Michał Klauza Dwójka Ukraina

Andrzej Sułek: Ukraina to niebywały tygiel kulturowy

W niedzielę, po godz. 19 w Studiu PR im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się charytatywny koncert symfoniczny "Solidarni z Ukrainą. Jednym głosem". Wystąpią znakomici artyści, a cały dochód z tego wydarzenia zostanie przeznaczony na pomoc naszym wschodnim sąsiadom. O koncercie mówi kierownik redakcji muzycznej Programu 2 Polskiego Radia Andrzej Sułek.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA MUZYKA muzyka hp Ukraina Andrzej Sułek Trójka Piotr Łodej

"Solidarni z Ukrainą. Jednym głosem". Koncert z udziałem Olgi Pasiecznik i Agaty Zubel

– Ten koncert to ziarenko piasku, może niewidoczne, ale to bardzo ważny głos. Nie jesteśmy pasywni, "Solidarni z Ukrainą. Jednym głosem" to akcja, która ma zebrać środki dla ludzi w niezwykle trudnej sytuacji – mówił w Dwójce prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury, współorganizatora niedzielnego koncertu charytatywnego na rzecz Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Ukraina koncert Dwójka Paweł Siwek Rafał Wiśniewski Narodowe Centrum Kultury Agata Zubel