X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marca-André Hamelina rady dla młodych pianistów

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 09:12
- Nie zachęcam do podążania tą samą ścieżką - podkreślał w Dwójce wybitny kanadyjski pianista, opowiadając o początkach swojej drogi artystycznej i wykonywaniu nieznanego szerzej repertuaru. Marc-André Hamelin wystąpił w niedzielę (9.06) w Katowicach w ramach cyklu "Mistrzowskie koncerty kameralne".
Audio
  • Z Markiem-André Hamelinem rozmawia Krzysztof Dziuba (Filharmonia Dwójki)
zdj. il.
zdj. il.Foto: shutterstock/Akira Kaelyn

- Rozsądniej jest trzymać się żelaznego repertuaru, choćby nie wiem, jak wielka byłaby ciekawość danego artysty i chęć odkrywania nieznanych rzeczy. Powiem wprost: standardowy repertuar działa jak magnes, wypełnia sale koncertowe publicznością. Nie jest zbyt dobrym pomysłem we wczesnym etapie kariery włączać do programu występów kompozycje nieznane albo takie, które raczej nie spodobają się słuchaczom - mówił pianista.

Co decyduje o tym, że dane dzieło jest popularne, należy do żelaznego repertuaru, a inne już nie? Jaką rolę w karierze Marca-André Hamelina odgrywa nagrywanie płyt? W rozmowie również o programie niedzielnego koncertu z NOSPR oraz o tym, że – jak mówił gość Dwójki - artykuł na jego temat w Wikipedii powinien zostać zrewidowany.

***

Przygotował: Krzysztof Dziuba

Gość: Marc-André Hamelin (pianista)

Data emisji: 9.06.2019

Godzina emisji: 19.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Filharmonia Dwójki"

jp/pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Piano Book" Lang Langa

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 16:43
Chopin, Beethoven, Bach ale także Tiersen i Sakamoto. Chiński pianista Lang Lang na nowej płycie "Piano Book" wraca do muzycznego dzieciństwa. I zachwyca Kacpra Miklaszewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Charles Richard-Hamelin i Kent Nagano grają Chopina

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 17:00
Album kanadyjskiego pianisty nagrany z towarzyszeniem filharmoników z Montrealu zrecenzował w audycji Kacper Miklaszewski.
rozwiń zwiń