X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Elena Bashkirova: w "Koncertach" Mozarta zawiera się cały jego geniusz

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 11:50
- Mam wrażenie, że to właśnie koncerty fortepianowe należą do szczytowych osiągnięć Mozarta - mówiła w Dwójce słynna rosyjska pianistka, która w piątek 22 listopada wystąpiła w siedzibie NOSPR w Katowicach.
Audio
  • Rozmowa z Eleną Bashkirovą (Filharmonia Dwójki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/furtseff

W piątek 22 listopada 2019 roku Elena Bashkirova wystąpiła wraz z Simone Young i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, wykonując słynny Koncert fortepianowy C-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta. Pianistka podkreśliła, że koncerty fortepianowe austriackiego kompozytora są jednymi z jej ulubionych dzieł i każdego roku stara się poszerzyć swój repertuar o jego kolejny koncert. - Można powiedzieć że to raczej moje marzenie, niż plan. Te utwory są tak wspaniałe, że chciałoby się je grać bez przerwy! - mówiła.

Artystka zaznaczyła, że zagrany przez nią Koncert C-dur jest szczególny. - Jest w nim cała gama kontrastów. Pierwsza część to nietypowe dla Mozarta Allegro maestoso - to naprawdę wspaniała muzyka, pełna cudownych tematów i solowych wejść poszczególnych instrumentów. Można powiedzieć, że fortepian i orkiestra są tutaj w dialogu. Jako solistka nie czuję, że zespół jedynie mi akompaniuje - razem tworzymy tę wspaniałą całość - mówiła Elena Bashkirova.

Artystka mówiła również o wielkiej miłości do opery, opowiadała o swoich muzycznych korzeniach, a także pracy nad organizacją festiwali i radości z kontaktów z młodymi muzykami.

***

Rozmawiała: Monika Zając

Gość: Elena Bashkirova

Data emisji: 22.11.2019

Godzina emisji: 20:05 

Materiał został wyemitowany w audycji "Filharmonia Dwójki".

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eric Hoeprich: klarnet historyczny pozwala lepiej zrozumieć świat Mozarta

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 10:00
- Barwa instrumentu i sposób budowania fraz muszą być jak najbliższe temu, co chciał w swojej muzyce przekazać kompozytor. Tylko wtedy jesteśmy w stanie pojąć jego brzmieniowy świat - mówił klarnecista w przerwie koncertu na festiwalu Chopin i jego Europa.
rozwiń zwiń