X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 22:00
W specjalnym wydaniu "Filharmonii Dwójki" transmitowaliśmy koncert finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina, który odbył się w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Audio
  • Rozmowa z Katarzyną Popową-Zydroń, przewodniczącą jury Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina (Filharmonia Dwójki)
  • Rozmowa z uczestnikami: Adamem Kałduńskim, Tomaszem Marutem, Vietem Trungiem Nguyenem i Piotrem Pawlakiem (Filharmonia Dwójki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Lumia Studio

W roku XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie Program 2 Polskiego Radia aktywnie przygotowuje słuchaczy do tego wydarzenia. Jednym z etapów, które warto śledzić za naszym pośrednictwem, jest Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, tzw. "mały" Konkurs Chopinowski, organizowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Zobacz więcej >>>

Pierwszego dnia koncertów finałowych (7.02) usłyszeliśmy Adama Kałduńskiego, Tomasza Maruta, Vieta Trunga Nguyena i Piotra Pawlaka. Kolejnego dnia (8.02) utwory Fryderyka Chopina wykonają Piotr Alexewicz, Zuzanna Pietrzak, Mateusz Tomica i Maciej Wota.

Większość finalistów zdecydowała się na wykonanie Koncertu e-moll Fryderyka Chopina. Jedynie troje uczestników wybrało Koncert f-moll. Według przewodniczącej jury Katarzyny Popowej-Zydroń każda z tych kompozycji ma różny stopień trudności: pierwszy jest bardziej wirtuozowski, natomiast drugi jest znacznie bardziej skomplikowany dramaturgicznie. - Wydaje mi się, że młodzi wybierają ten bardziej wirtuozowski e-moll, bo łatwiej mogą się popisać. Ja osobiście wolę Koncert f-moll, wydaje mi się ciekawszy i bardziej dramatyczny - wyznała.

Zobacz też: Kulisy Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego>>>

Zdaniem Katarzyny Popowej-Zydroń, wiele jeszcze może się zmienić podczas koncertu finalistów, zwłaszcza, jeśli pianiści nie są dobrze przygotowani do gry z orkiestrą. - Zdarza się na konkursach, że uczestnicy koncentrują się na I i II etapie, a koncert finałowy zostaje trochę zignorowany. Niewątpliwie, koncert jest ukoronowaniem, jednak doświadczenie z poprzednich etapów pozostaje w jurorach i już mniej więcej wiemy, kto kim, jest. Koncert to jest też inny Chopin. To już jest styl brillant bardziej, a wszystkie najgłębsze treści, które można pokazać, są w drugim etapie - podkreśliła.

Podczas audycji zaprezentowaliśmy również rozmowy z uczestnikami: Adamem Kałduńskim, Tomaszem Marutem, Vietem Trungiem Nguyenem i Piotrem Pawlakiem.

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Prowadziła: Klaudia Baranowska

Data emisji: 7.02.2019

Godzina emisji: 19.00

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 17:03
Program 2 Polskiego Radia zaprosił do śledzenia Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. To tzw. "mały konkurs", organizowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.
rozwiń zwiń