Przed Wielkim Konkursem. Recital Marca Laforêta

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 15:07
W audycji przenieśliśmy się do Filharmonii Narodowej w Warszawie, żeby wysłuchać występu francuskiego pianisty w ramach cyklu "Przed Wielkim Konkursem".
Plakat recitalu
Plakat recitaluFoto: materiały prom./NIFC

Przed wielkim konkursem 1200.jpg

Przed Wielkim Konkursem – recitale mistrzowskie

Program:

Wolfgang Amadeusz Mozart Sonata fortepianowa C-dur KV 330; Fryderyk Chopin Ballada g-moll op. 23, 4 Mazurki op. 30, Walc As-dur op. 34 nr 1, Walc a-moll op. 32 nr 2, Walc cis-moll op. 64 nr 2, Walc Des-dur op. 64 nr 1, Nokturn Des-dur op. 27 nr 2, Scherzo b-moll op. 31,

wyk. Marc Laforêt - fortepian

Recital fortepianowy - Przed Wielkim Konkursem (transmisja z Filharmonii Narodowej w Warszawie)

***

W oczekiwaniu na kolejny Konkurs Chopinowski, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina przygotował cykl mistrzowskich recitali i koncertów kameralnych, które odbywają się m.in. w Filharmonii Narodowej i na Zamku Królewskim w Warszawie. Wybrane wydarzenia rozpoczynającego się 1 października festiwalu transmitować będzie Program 2 Polskiego Radia, który jest patronem medialnym cyklu. 

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Prowadził: Klaudia Baranowska

Data emisji: 4.10.2020

Godzina emisji: 19.00


Czytaj także

Konkurs Chopinowski przełożony. Artur Szklener: nie chcieliśmy go bez publiczności

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 17:14
- Zgodnie z opinią ministra zdrowia, prawdopodobnie dałoby się zorganizować tego typu wydarzenie bez udziału publiczności. Dla muzyków i słuchaczy byłoby to swego rodzaju katastrofą - mówił w Programie 2 Polskiego Radia szef Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Konkurs odbędzie się w przyszłym roku.
rozwiń zwiń