Przed Wielkim Konkursem. Recital Philippe’a Giusiano. Dziś transmisja

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 21:00
W audycji przeniesiemy się do Filharmonii Narodowej w Warszawie, żeby wysłuchać występu Philippe'a Giusiano, laureata II nagrody na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Transmisja wideo na stronie Programu 2 Polskiego Radia.
Philippe Giusiano
Philippe GiusianoFoto: NIFC

Przed wielkim konkursem 1200.jpg
Przed Wielkim Konkursem – recitale mistrzowskie

Program:

Fryderyk Chopin Impromptu Fis-dur op. 36, Impromptu Ges-dur op. 51, Sonata b-moll op. 35, Polonez As-dur op. 53, Siergiej Rachmaninow Moments musicaux z op. 16, Sonata fortepianowa b-moll op. 35

wyk. Philippe Guisiano - fortepian

Recital fortepianowy - Przed Wielkim Konkursem (transmisja z Filharmonii Narodowej w Warszawie)

***

W oczekiwaniu na kolejny Konkurs Chopinowski, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina przygotował cykl mistrzowskich recitali i koncertów kameralnych, które odbywają się m.in. w Filharmonii Narodowej i na Zamku Królewskim w Warszawie. Wybrane wydarzenia rozpoczynającego się 1 października festiwalu transmitować będzie Program 2 Polskiego Radia, który jest patronem medialnym cyklu. 

***

Na "Filharmonię Dwójki" w czwartek (8.10) w godz. 19.30-21.30 zaprasza Magdalena Łoś. Transmisja na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz na stronie internetowej stacji.

Zobacz więcej na temat: konkurs chopinowski koncert

Czytaj także

Konkurs Chopinowski przełożony. Artur Szklener: nie chcieliśmy go bez publiczności

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 17:14
- Zgodnie z opinią ministra zdrowia, prawdopodobnie dałoby się zorganizować tego typu wydarzenie bez udziału publiczności. Dla muzyków i słuchaczy byłoby to swego rodzaju katastrofą - mówił w Programie 2 Polskiego Radia szef Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Konkurs odbędzie się w przyszłym roku.
rozwiń zwiń