X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Inauguracja Festiwalu "Nowa Tradycja" na antenie Dwójki!

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2011 12:14
Dziś w Studiu Koncertowym Polskiego Radia wystąpią przede wszystkim "nasi mistrzowie", czyli ostatni wiejscy muzykanci. XIV edycja Festiwalu Folkowego Polskiego Radia potrwa do niedzieli.
Audio
  • Andrzej Bieńkowski o koncercie Muzyka Źródeł: Nasi Mistrzowie
Inauguracyjny koncert w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego rozpocznie o godz. 19:00 prezentacja pod wiele mówiącym tytułem "Muzyka Źródeł: Nasi Mistrzowie". Wybitni badacze źródłowego folkloru - Małgorzata i Andrzej Bieńkowscy - zaprosili do udziału w niecodziennym przedsięwzięciu śpiewaczki z Gałek Rusinowskich i kapelę rodziny Foktów z Radomszczyzny, podkarpacką kapelę skrzypka Jana Cebuli oraz śpiewaczki z bagien Polesia na Ukrainie. Aby posłuchać zapowiedzi tego wydarzenia, wystarczy kliknąć ikonę dźwięku w ramce obok.
W drugiej części koncertu wystąpią artyści nagrodzeni w konkursach na Fonogram Źródeł oraz na Folkowy Fonogram Roku. Usłyszymy więc Franciszka Racisa - skrzypka z Suwalszczyzny, którego sztuka zarejestrowana została na płycie "Franciszek Racis. Muzykant". Przyznając temu nagraniu tytuł Fonogramu Źródeł 2010, jury podkreśliło, że ten album najpełniej realizuje ideę, która przyświecała organizatorom konkursu. Chodzi o motywowanie lokalnych społeczności do ukazywania swoich tradycji oraz twórców, którzy są ich wyrazicielami.
W koncercie udział weźmie także Trio Janusza Prusinowskiego, którego płyta "Serce" została uhonorowana tytułem Folkowego Fonogramu Roku 2010. Znakomity skrzypek zasłynął nie tylko jako wybitny reinterpretator tradycyjnych form muzycznych, lecz także ich zasłużony promotor. M.in. za sprawą współtworzonego przez niego festiwalu "Wszystkie Mazurki Świata" w Warszawie (i nie tylko) zapanowała ostatnio prawdziwa moda na zapomniane, zdawałoby się, tańce.
Tro
Trio Janusza Prusinowskiego
Bezpośrednią transmisję ze Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego poprowadzi na antenie Dwójki Jakub Borysiak.

 

12 maja (czwartek), godz. 19:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nagrody rozdane!

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2011 14:30
Płyta z nagraniami muzyki i gawęd Franciszka Racisa z Suwalszczyzny oraz nagranie Tria Janusza Prusinowskiego zostały uhonorowane pierwszymi nagrodami.
rozwiń zwiń