X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mroczna opowieść o miłości - "Jezioro łabędzie" w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2011 22:22
Muzyka baletowa Piotra Czajkowskiego jako dzieło autonomiczne? Tak! W tej muzyce dzieje się tyle, że akcja sceniczna jest niekonieczna. Można się o tym przekonać w Dwójce dziś o 20.30.
Audio

Valery Gergiev wykonywał już na Promsach muzykę baletową bez baletu: w 2008 roku była to "Śpiąca Królewna" Piotra Czajkowskiego. Po trzech latach maestro powraca z "Jeziorem łabędzim", utworem, który nigdy nie popadł w zapomnienie, ostatnio jednak wspiął się po raz kolejny na szczyty popularności za sprawą oscarowego filmu "Czarny Łabędź".

"Jezioro łabędzie" to historia o księciu, który zakochuje się w Królowej Łabędzi, dziewczynie zaklętej w ptaka, tylko w mroku nocy odzyskujacej dawną postać. Zły czar może zdjąć z niej tylko wierna miłość narzeczonego. Ale choć książę taką miłość wyznaje i szczerze i wiernie jej dochowuje, zło triumfuje. Pełna niezwykłych zwrotów akcji anytbaśń zyskała niezwykle głębokie – w porównaniu ze schematyczną muzyką baletową XIX wieku – opracowanie muzyczne.

 

 

Transmisję z Londynu poprowadzi Marek Zwyrzykowski

W przerwie nadamy słuchowisko w miniaturze w opracowaniu Witolda Malesy. Będzie to "Awantura" według Antoniego Czechowa.

Program

Piotr Czajkowski Jezioro łabędzie (wersja kompletna)

Wyk. Orkiestra Teatru Maryjskiego w Sankt Petersburgu, Valery Gergiev – dyrygent

15 sierpnia (poniedziałek), godz. 20:30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nieśmiertelni kochankowie

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2011 19:00
Szekspirowska tragedia stała się inspiracją dla pokoleń twórców. Również Piotr Czajkowski zmierzył się z tematem Romea i Julii w swojej uwerturze-fantazji. O tym właśnie dziele mówiono w audycji "Jaki to utwór?".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arcydzieło z opóźnionym zapłonem

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2011 21:12
Jeden z filarów repertuaru skrzypcowego - Koncert Beethovena - nie od razu zyskał uznanie. Kompozytor nie doczekał czasów, w których jego dzieło zyskało powszechny podziw.
rozwiń zwiń