Rekonstruując czas miniony

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2012 23:00
Dziś wieczorem Anima Eterna, zespół o "barokowych" korzeniach, pod batutą Josa van Immerseela wykona dzieła Wagnera i Liszta. Zapraszamy do Dwójki o godz. 19:30.

Liszt i Wagner w wykonaniu Anima Eterna - zespół o "barokowych" korzeniach z równą pasją stara się dotrzeć do epoki wielkich romantyków jak niegdyś zgłębiał maniery wykonawcze baroku.

Anim Eterna przeszła ewolucję od zespołu muzyki dawnej specjalizującego się w wykonawstwie dzieł barokowych do pełnoobsadowej orkiestry symfonicznej, mogącej zmierzyć się z dziełem dowolnej epoki. Nadal jednak podejście muzyków sytuuje orkiestrę w nurcie wykonawstwa historycznie poinformowanego, niezależnie od epoki, w której powstały interpretowane dzieła.

Wykonanie autentyczne polega bowiem na dotarciu do ducha epoki (heglowski Zeitgeist) i zrekonstruowaniu go w interpretowanym dziele. Dziś wieczorem Anima Eterna pod batutą Josa van Immerseela wykona dzieła Wagnera i Liszta. W II Koncercie fortepianowym wielkiego Węgra solistą będzie Pascal Amoyel.

Zaprasza Róża Światczyńska

Program

Ryszard Wagner Idylla Zygfryda, Preludium do III aktu Lohengrina

Franciszek Liszt II Koncert fortepianowy A-dur  S.125, Od kołyski aż po grób – poemat symfoniczny S. 107, Preludia – poemat symfoniczny S. 97

Wyk. Pascal Amoyel – fortepian, Anima Eterna, Jos van Immerseel – dyrygent

(Bonn, 8.09.2011)

18 stycznia (środa), godz. 19:30

Zobacz więcej na temat: Ryszard Wagner van Węgry
Czytaj także

Odnaleziony Koncert Liszta na antenie Dwójki!

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2011 15:15
Z Polską Orkiestrą Radiową wystąpi dziś pianista Leslie Howard, który jako jedyny na świecie nagrał wszystkie utwory fortepianowe Liszta. To łącznie ponad 90 płyt!
rozwiń zwiń