"Z miłości jestem" - NOSPR gra utwory SBB. Oglądaj wideo z koncertu

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 17:55
Dwójka zaprezentowała koncert utworów grupy SBB w orkiestracji Miłosza Wośko. W wydarzeniu, które wpisuje się w jubileusz 50-lecia SBB, wziął udział lider zespołu Józef Skrzek oraz – gościnnie – Stanisław Soyka.
Sala NOSPR w Katowicach
Sala NOSPR w KatowicachFoto: Shutterstock/Nahlik
Kod embed z YouTube -

W niedzielę (8.11) bohaterami niezwykłego projektu Miłosza Wośko  były utwory słynnej grupy Józefa Skrzeka, czyli SBB. Jest to zespół, który już w latach 70. stał się legendą. Jako jedni z nielicznych polskich wykonawców grali na największych scenach Europy. Zespół zyskał międzynarodowe uznanie i do dzisiaj jest rozpoznawany przez fanów muzyki na niemal każdym kontynencie.

Koncert "Z miłości jestem" to wybór utworów, do których orkiestrację stworzył Miłosz Wośko. SBB współpracuje z nim od czasu pamiętnego koncertu na 50. edycji festiwalu Jazz nad Odrą. Genezą tego programu była historia albumu "Ze słowem biegnę do Ciebie", który pierwotnie miał zostać nagrany z orkiestrą. Sprawa przerosła wtedy kierownictwo Polskich Nagrań, które twierdziło, że koszt realizacji tego pomysłu jest zbyt wysoki. Po latach okazało się, że brzmienie SBB oraz orkiestry to bardzo dobrze brzmiący tandem, który dodaje kolorów muzyce zespołu.

Zobacz zapowiedź

Źródło:https://www.facebook.com/NarodowaOrkiestraSymfonicznaPolskiegoRadia

Koncert w NOSPR jest rozszerzeniem programu granego we Wrocławiu – usłyszeliśmy kolejne orkiestracje kompozycji SBB w aranżacji Miłosza Wośko i z towarzyszeniem NOSPR. Z orkiestrą wystąpił sam Józef Skrzek oraz – gościnnie – Stanisław Soyka. Został też premierowo wykonany utwór, który kiedyś był jedną z najbardziej rozpoznawalnych czołówek w TVP. Wydarzenie wpisuje się w jubileusz 50-lecia grupy SBB.

***

 "Filharmonia Dwójki" w niedzielę (8.11) w godz. 18.00-20.00 zapraszał Piotr Metz

Zobacz więcej na temat: koncert NOSPR Dwójka
Czytaj także

Od Liszta do Bartóka. Transmisja koncertu NOSPR

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 13:00
W "Filharmonii Dwójki" posłuchamy koncertu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, którą poprowadzi wybitny dyrygent austriacki Christian Arming. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal Łańcuch XVI. Alexander Liebreich: Lutosławski był poetą muzyki

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 17:02
- Jestem ogromnym fanem jego twórczości i uważam go za jednego z najważniejszych kompozytorów XX wieku. Każde z jego dzieł znajduje się moim zdaniem na najwyższym poziomie. Wszystkie są pełne brzmienia, ciekawe strukturalnie i niezwykle wyrafinowane - mówił w Dwójce dyrygent.
rozwiń zwiń