"Poemat bez bohatera" Achmatowej w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 10:35
Zapraszamy, dziś o godz. 21.30, na słuchowisko według niezwykłego, historyczno-wizyjnego poematu rosyjskiej poetki.

"Poemat bez bohatera" to słuchowisko w adaptacji Witolda Malesy i w reżyserii Waldemara Modestowicza, w którym wystąpili: Grażyna Barszczewska, Marzena Trybała, Danuta Stenka, Mariusz Benoit i Adam Ferency (nagranie z 2001 r.).

 W marcu tego roku mija 55. rocznica śmierci najznakomitszej poetki rosyjskiej i jednej z największych poetek literatury światowej – Anny Achmatowej, autorki takich znakomitych tomików wierszy jak "Białe stado", "Dmuchawiec", "Anno Domini MCMXXI" oraz pisanego przez całego życie "Poematu bez bohatera". Achmatowa – również znakomita tłumaczka i eseistka – w swej pełnej odniesień osobistych liryce przedstawiła dramatyczne losy Rosji w XX wieku, losy swego pokolenia i swe własne tragiczne przeżycia, związane przede wszystkim z okresem stalinowskim.

Posłuchaj "Poematu bez bochatera" 17 marca (czwartek), godz. 21:30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Banda poetów

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2011 14:00
- Sztuka, a zwłaszcza muzyka i poezja, to jedyne skuteczne ludzkie lekarstwo na dojmujące wrażenie chaosu - twierdzi Jerzy Pomianowski, tłumacz, znawca problematyki wschodnioeuropejskiej, prozaik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ziemia pod stopami poety

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2011 12:10
Niedawno minęła 120. rocznica urodzin poety Osipa Mandelsztama. Na rozmowę z tłumaczem zbioru jego wierszy zaprasza Joanna Szwedowska.
rozwiń zwiń