Tajniki gitarowe Kurta Rosenwinkela

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 13:31
W pierwszych w tym sezonie "Rozmowach Improwizowanych" tajniki swojego imponującego warsztatu zdradzi jeden z najbardziej cenionych wirtuozów gitary jazowej.
Audio
Kurt Rosenwinkel
Kurt RosenwinkelFoto: Mat. prasowe

- Trąbka zawsze brzmi jak trąbka. W przypadku gitary różnorodność brzmieniowa była obecna od początku: mamy instrumenty akustyczne z nylonowymi i stalowymi strunami, elektryczne z pełnym i pustym korpusem, do tego bezlik wzmacniaczy, do których możesz się wpiąć bezpośrednio albo skorzystać z miliona dostępnych efektów - mówił amerykański gitarzysta jazzowy.

W części magazynowej posłuchamy nowej płyty formacji Rdza Yass Improvisation z oficyny Plexus of Infinity, projektu Warmbladder kontrabasisty Tomo Jacobsona oraz zespołu Wolność z albumu Nowa kolonia. Live at Kolonia Artystów.

Strona audycji na facebooku: www.facebook.com/NokturnDwojka.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadzili: Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński

Data emisji: 18.09.2019

Godzina emisji: 23.00

am

Czytaj także

Człowiek, który ma na imię Miłość. Pozytywny świat Wadady Leo Smitha

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 08:28
Wadada Leo Smith to jedna z najbardziej charyzmatycznych osobowości współczesnego jazzu, dlatego poświęcimy mu aż dwie części "Rozmów Improwizowanych". W pierwszym fragmencie przedstawił nam swoje spojrzenie na politykę i... zdradził sposób na wieczną młodość.
rozwiń zwiń