Lingua Ignota na festiwalu Unsound

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 17:01
W "Nokturnie" retransmitowaliśmy wyjątkowy koncert, który Lingua Ignota zagrała na ostatniej edycji Unsoundu w sali krakowskiej Mangghi (7.10.19).
Unsound 2019
Unsound 2019Foto: mat. promocyjne

Występująca pod tym pseudonimem Kristin Hayter to klasycznie wykształcona (fortepian, wokalistyka) artystka, absolwentka School of the Art Institute of Chicago, dla której śpiewanie w dość ekstremalnej, pełnej emocji konwencji inspirowanej muzyką industrialną i metalową jest formą przepracowywania doświadczeń przemocy domowej. W tym roku opublikowała świetnie przyjęty album Caligula. W pierwszej godzinie audycji będziemy ponadto rozmawiać o innej imprezie – rozpoczynającym się w najbliższą sobotę festiwalu Ars Cameralis. Naszym gościem był Bartłomiej Majzel, współorganizator imprezy. Będą zaproszenia i nagrania innych ważnych w tym roku wokalistek – już z programu śląskiego festiwalu.

***

Tytuł audycji: Nokturn

Przygotowali: Jacek Hawryluk Bartek Chaciński.

Data emisji: 7.11.2019

Godzina emisji: 23.00Czytaj także

Unsound Festival. Małgorzata Płysa: solidarność może być rozumiana na bardzo wiele sposobów

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 10:58
- Chcieliśmy trochę przełamać ten aspekt społeczno-politycznego znaczenia słowa "solidarność", więc na plakacie dołączyliśmy też takie dość ironiczne i abstrakcyjne hasła. Dla każdego solidarność może znaczyć coś innego. Dla twórcy z Polski będzie to co innego niż na przykład dla kogoś, kto przyjeżdża do Krakowa z Nowego Jorku - mówiła w Dwójce dyrektor wykonawcza festiwalu Unsound.
rozwiń zwiń