Wakacyjne wyprawy Zbigniewa Herberta

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2014 19:00
W 16. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta przypominamy jego opowieści o podróżach, zachowane w Archiwum Polskiego Radia.
Poeta, prozaik Zbigniew Herbert, w swoim mieszkaniu.
Poeta, prozaik Zbigniew Herbert, w swoim mieszkaniu.Foto: PAP/Cezary Langda

Co jest najbardziej fascynujące w odkrywaniu nowych miejsc? – Wylądować wieczorem w jakimś mieście, którego nie znam, które przeczuwam, o którym czytałem. Złożyć walizki w pokoiku hotelowym i zanurzyć się w to miasto. Jest to przygoda prawie miłosna – mówił niegdyś Herbert w Polskim Radiu.

W latach 50. zaczęło się od wycieczek kajakowych po jeziorach augustowskich. Potem nadszedł czas na podróże dalsze i dłuższe, świat piękny i bardzo różny: Francja, Anglia, Włochy, Austria, Grecja, Niemcy, Holandia, USA.

Do wysłuchania opowieści poety z jego wypraw zaprasza Joanna Szwedowska.

28 lipca - 31 lipca (poniedziałek - czwartek), godz. 11.45

bch

***
Wyjątkowe nagrania, szczególne fotografie, rękopisy słynnych wierszy, rysunki i nieznane dotychczas materiały – to wszystko w serwisie specjalnym herbert.polskieradio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Posłuchaj autorskiej audycji radiowej Zbigniewa Herberta

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 09:00
W rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta przypominamy wyjątkowe, rzadko publikowane nagranie: audycję, którą Poeta przygotował dla Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Herbert – przewodnik po starożytnym i współczesnym świecie

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 10:00
– Każda z książek Zbigniewa Herberta ma jakąś stronę, w najlepszym tego słowa znaczeniu, użytkową, dodającą nam siły – mówił w "Klubie Trójki" redaktor "Zeszytów Literackich" Marek Zagańczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jego wiersze są dobre na wszystko. Pan Cogito świętuje kolejne urodziny

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2013 03:41
29 października 2013 roku przypada 89. rocznica urodzin twórcy Pana Cogito, Zbigniewa Herberta. Jego twórczość dla wielu jest drogowskazem i jest w życiu równie niezbędna jak telefon komórkowy, czy prysznic.
rozwiń zwiń