Marek Kondrat gra w "Nędznikach"!

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2011 14:45
Kryminalista, który próbuje wrócić do społeczeństwa. Uboga dziewczyna i jej przejmujące życie. Dziesiątki innych bohaterów, ich niewiarygodne losy. Słynna powieść Wiktora Hugo od środy, w doborowej obsadzie, na antenie Dwójki.

"Nędznicy", jedno z największych dzieł  Wiktora Hugo, przedstawiają – w panoramicznym ujęciu – niezwykłe dzieje Jeana Valjean, Fantyny, Kozety, Mariusza Pontmercy’ego, Javerta i wielu innych bohaterów. Ich losy składają się na zajmującą opowieść, w której – na tle francuskiej historii XIX – znajdziemy to, co interesuje odbiorców niezależnie od czasu i miejsca: obraz wzruszającej walki o własną godność, walki o miłość, która musi, jak zawsze, przezwyciężyć wiele przeszkód, walki o dobro własne i dobro innych – wykluczonych, nędzników.

Powieść Hugo zawdzięcza swą popularność również dzięki licznym adaptacjom: teatralnym (słynny musical "Les Misérables" Boublila i Schönberga, który na londyńskim West Endzie jest grany bez przerwy od roku 1985 – rekord w historii musicalu – i który doczekał sie kilkunastu wersji narodowych, w tym dwóch polskich), filmowym, i oczywiście radiowym.  

/

W dwójkowym cyklu Radiopowieść zapraszamy – od środy 31 sierpnia – do wysłuchania kolejnych części słuchowiska według "Nędzinków" Wiktora Hugo.

Przekład Edwarda Sulickiego i Feliksa Faleńskiego, adaptacja Grażyny Gronczewskiej, opracowanie muzyczne Małgorzaty Małaszko, reżyseria Waldemara Modestowicza

Obsada: Marek Kondrat, Wieńczysław Gliński, Joanna Jędryka, Irena Jun, Janusz Bukowski, Gustaw Lutkiewicz.


poniedziałek-piątek (od środy, 31 sierpnia), godz. 15:30

Zobacz więcej na temat: Marek Kondrat
Czytaj także

Requiem dla trzech muszkieterów

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2011 12:40
"Trzej muszkieterowie" i inne opowieści spod znaku płaszcza i szpady stanowiły niegdyś ważny element procesu chłopięcego dorastania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

André Gide - szkic do portretu

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 11:00
André Gide, klasyk literatury francuskiej, którego dzieła zostały wpisane w 1952 roku na watykański indeks książek stanowczo niezalecanych, był intrygującym, poruszającym do dziś twórcą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Umarłby, gdyby nie pisał

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2011 18:26
Jaki może być człowiek, który nieraz, w różny sposób, stykał się ze śmiercią? Jaki może być pisarz, który twierdził, że nie ma żadnej biografii? Kim był Gustaw Flaubert?
rozwiń zwiń