Czego słucha Rafał Siwek?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2020 16:48
Tym razem audycję "Znacie, to posłuchajcie" prowadził światowej sławy śpiewak operowy, który prezentował na antenie Dwójki swoje ulubione dzieła muzyczne.
Audio
  • Rafał Siwek, światowej sławy śpiewak operowy, prezentuje swoje ulubione dzieła muzyczne , cz.1. (Znacie to posłuchajcie)
  • Rafał Siwek, światowej sławy śpiewak operowy, prezentuje swoje ulubione dzieła muzyczne , cz. 2. (Znacie to posłuchajcie)
  • Rafał Siwek, światowej sławy śpiewak operowy, prezentuje swoje ulubione dzieła muzyczne , cz. 3. (Znacie to posłuchajcie)
  • Rafał Siwek, światowej sławy śpiewak operowy, prezentuje swoje ulubione dzieła muzyczne , cz. 4. (Znacie to posłuchajcie)
  • Rafał Siwek, światowej sławy śpiewak operowy, prezentuje swoje ulubione dzieła muzyczne, cz.5. (Znacie to posłuchajcie)
Rafał Siwek
Rafał SiwekFoto: PR2

Rafał Siwek jest laureatem wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów wokalnych, m.in. Belvedere w Wiedniu, Stanisława Moniuszki w Warszawie, Competizione dell’Opera w Dreźnie.

Występuje na słynnych scenach operowych na całym świecie. Śpiewał pod dyrekcją znakomitych mistrzów batuty, takich jak Zubin Mehta, Fabio Luisi, Valery Gergiev, Kent Nagano, Alberto Zedda, Roberto Abbado, Semyon Bychkov, Daniel Oren, Kiril Petrenko, czy Marco Armiliato.

***

Na audycję "Znacie, to posłuchajcie" zapraszaliśmy od poniedziałku do piątku (30.03-3.04) w godz. 10.00-11.00.

Zobacz więcej na temat: opera muzyka klasyczna
Czytaj także

Łukasz Borowicz: w dyrygenturze opera i symfonika się dopełniają

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 15:29
- To jest wymysł naszych czasów, że dyrygenci dzielą się na operowych i symfonicznych. Ja staram się patrzeć na sprawę historycznie - to z opery dyrygentura w ogóle się wywodzi, i stamtąd czasami przechodziło się do świata symfoniki. Dzisiaj jest wielu dyrygentów, którzy nigdy w życiu nie dyrygowali operą. Ba, wręcz uważają operę za coś pośledniejszego względem symfoniki. To absolutnie złe myślenie - mówił gość audycji Cafe "Muza".
rozwiń zwiń