X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łukasz Borowicz: w dyrygenturze opera i symfonika się dopełniają

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 15:29
- To jest wymysł naszych czasów, że dyrygenci dzielą się na operowych i symfonicznych. Ja staram się patrzeć na sprawę historycznie - to z opery dyrygentura w ogóle się wywodzi, i stamtąd czasami przechodziło się do świata symfoniki. Dzisiaj jest wielu dyrygentów, którzy nigdy w życiu nie dyrygowali operą. Ba, wręcz uważają operę za coś pośledniejszego względem symfoniki. To absolutnie złe myślenie - mówił gość audycji Cafe "Muza".
Audio
  • Spotkanie z dyrygentem Łukaszem Borowiczem (Cafe "Muza"/Dwójka)

LUKASZ BOROWICZ 663.jpg
Ulubione dzieła Łukasza Borowicza

Łukasz Borowicz to jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentów ostatnich lat. Przez 8 lat, do 2015 roku, kierował Polską Orkiestrą Radiową. Jego dyskografii można pozazdrościć. Teraz rozwija międzynarodową karierę i współpracę m.in. z Berlińską Akademią Muzyki Dawnej czy Deutsches Symphonie-Orchester Berlin. Działa prężnie również w Polsce (m.in. w Filharmonii w Szczecinie)

W audycji Łukasz Borowicz wspominał swój niedawny epizod w roli prowadzącego Dwójkową audycję "Znacie, to posłuchajcie" oraz okres współpracy z Polską Orkiestrą Radiową, opowiadał o swoich ostatnich nagraniach, a także odpowiadał na pytania od słuchaczy.

***

Tytuł audycji: Cafe "Muza" 

Prowadziła: Klaudia Baranowska

Gość: Łukasz Borowicz (dyrygent)

Data emisji: 27.10.2019

Godzina emisji: 10.00

pg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Borowicz: dyrygentura pojawiła się w moim życiu jako kontynuacja zbierania płyt

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 16:54
- Niektórych utworów, których chciałem posłuchać, nie można było dostać z racji tego, że nie były nagrane. W związku z tym postanowiłem coś z tym zrobić - żartował w Dwójce dyrygent Łukasz Borowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Borowicz: czuję emocje na samą myśl o Operze Paryskiej

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 19:20
- Jak tylko dowiedziałem się, że istnieje taki pomysł, by pracować przy premierze "Hugenotów", a potem udało się to potwierdzić, to była dla mnie niesłychanie szczęśliwa chwila - mówił w Dwójce pierwszy polski dyrygent, który poprowadził spektakl w Operze Paryskiej.
rozwiń zwiń