X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Krzysztof Jakowicz: wciąż próbuję podążać śladami geniuszy

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 12:30
- Stosunkowo mało słucham nagrań, w szczególności muzyki skrzypcowej, po to, żeby te moje wypowiedzi muzyczne płynęły z mojej wyobraźni, z tego, w jaki sposób postrzegam muzykę w tym momencie i w jaki sposób chciałbym ją przedstawiać - mówił gość audycji Cafe "Muza", ceniony skrzypek, kameralista i pedagog, który 30 września będzie obchodzić swoje 80. urodziny.
Audio
Krzysztof Jakowicz
Krzysztof JakowiczFoto: PAP

Prof. Krzysztof Jakowicz to pierwszy w Polsce skrzypek, który zarejestrował dla Polskiego Radia wszystkie sonaty i partity Johanna Sebastiana Bacha. Dokonał także wielu nagrań telewizyjnych oraz płytowych dla polskich (DUX, Polskie Nagrania) i zagranicznych (EMI, Angel, Le Chant du Monde i Riikskonsert) firm płytowych. Artysta gra na skrzypcach włoskiego lutnika Paolo Albaniego z 1698 roku.

Zaznacza, że wciąż próbuje podążać śladami tych geniuszy, z których muzyką m do czynienia na co dzień: Bacha, Vivaldiego czy Mozarta. - Chcę coraz bliżej nich być i coraz bardziej zgłębić ich ideę. No i oczywiście grać tę muzykę w sposób wciąż świeży, nowy - podkreślał skrzypek. - Od lat, jak wychodzę na estradę i gram Bacha czy cokolwiek innego, to mam głębokie przekonanie, że jest to najwspanialszy utwór, jaki kiedykolwiek został napisany. I być może to pomaga w zainteresowaniu słuchaczy - opowiadał Krzysztof Jakowicz.

Jaka jest recepta prof. Krzysztofa Jakowicza na wieczny entuzjazm? Jaka idea towarzyszy artyście? Co go mobilizuje do dalszej pracy? I czy lubi grać tango? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cafe "Muza"

Prowadziła: Magdalena Łoś

Gość: Krzysztof Jakowicz (skrzypek)

Data emisji: 29.09.2019

Godzina emisji: 10.00

am/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Jakowicz: żyje się tu i teraz

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 21:50
- Rzadko wracam do wspomnień, bo mój zawód polega na tym, by planować naprzód, a nie oglądać się za siebie. Poza tym jakiś czas temu doszedłem do wniosku, że nasze życie trwa "tu i teraz" - mówił Krzysztof Jakowicz. 30 września wybitny skrzypek świętować będzie 75. urodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzej Mistrzowie na Trzech Króli

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2015 11:00
6 stycznia zapraszamy na koncert w wykonaniu Krzysztofa Jakowicza, Władysława Kłosiewicza oraz Janusza Olejniczaka.
rozwiń zwiń