X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agata Szymczewska: to była jedna z najważniejszych lekcji mojego życia

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 12:00
Znakomita skrzypaczka, laureatka I nagrody XIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w 2006 roku, opowiadała w Dwójce m.in. o swojej współpracy z Anne Sophie-Mutter.
Audio
  • Spotkanie z Agatą Szymczewską (Cafe "Muza"/Dwójka)

POR Agata Szymczewska J Maksymiuk koncert 1200.jpg
Ulubione nagrania Agaty Szymczewskiej

Jak wspominała Agata Szymczewska, Konkurs Wieniawskiego otworzył jej drzwi do poznania wielu wybitych osobowości. - Parę lat po konkursie Elżbieta Penderecka wzięła mnie pod swoją opiekę. Pewnego razu zapytała, czy mogłaby mi w czymś pomóc, czy mam jakieś marzenia. Odpowiedziałam, że bardzo chciałabym poznać Anne Sophie-Mutter, dla niej zagrać. By mi powiedziała, nad czym jeszcze mam pracować, co udoskonalić.

Marzenie się spełniło, Agata Szymczewska, jak opowiadała, poleciała do Monachium, zagrała dla Anne Sophie-Mutter fragment koncertów Brahmsa i Brucha. - Myślę, że od pierwszego momentu wytworzyła się między nami nić porozumienia. Anne Sophie-Mutter wyczuła we mnie ogromną potrzebę czerpania wiedzy, potrzebę otaczania się ludźmi wybitnymi i korzystania z ich doświadczeń - mówiła Agata Szymczewska. - Oprócz tej godzinnej lekcji, która była jedną z najważniejszych lekcji mojego życia, Anne Sophie-Mutter zaprosiła mnie do współpracy w swoim nowo powstałym zespole Mutter Virtuosi.


Anne-Sophie_Mutter_PR_1200.jpg
Anne-Sophie Mutter o Polsce i 13 latach z Karajanem

Z Agatą Szymczewską rozmawialiśmy również o oczekiwaniach związanych z kolejnym, XVI Konkursem im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu w 2021 roku, o muzycznych inspiracja, o kameralistyce i występach z Kwartetem Szymanowskiego, o cennych instrumentach i ich fascynujących losach, wreszcie: o szerokich muzycznych zainteresowaniach i doświadczeniach w roli Dwójkowego prezentera...

***

Tytuł audycji: Cafe "Muza" 

Prowadziła: Róża Światczyńska

Gość: Agata Szymczewska (skrzypaczka, pedagog)

Data emisji: 12.01.2020

Godzina emisji: 10.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szymczewska o "Modern Soul": to płyta z zazdrości

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 08:00
- Pozazdrościłam jazzmanom ich najbardziej autorskich dokonań i sytuacji, w których albumy zaczynają od zera - tłumaczyła genezę swojego najnowszego krążka skrzypaczka Agata Szymczewska.
rozwiń zwiń