Magdalena Sobczak-Kotnarowska gościem Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2025 10:43
Od instrumentów najbardziej klasycznych dla polskiej muzyki tradycyjnej, jak bęben obręczowy, fidel płocka, suka biłogorajska, przez śpiew, po rytmy absolutnie wspólczesne - łączące elektronikę z groove'ami inspirowanymi tradycjami z całego świata.
Magdalena Sobczak-Kotnarowska, etnomuzykolożka, śpiewaczka, instrumentalistka.
Magdalena Sobczak-Kotnarowska, etnomuzykolożka, śpiewaczka, instrumentalistka.Foto: arch Magdaleny Sobczak

Od tradycjnych pieśni po jak nabardziej uniwersalne, współczesne przesłanie. Od młodzieńczego zainteresowania do symbolu polskiej muzyki folkowej - Kapela ze Wsi Warszawa od niemal 30 lat jest klasą dla siebie. 16 maja razem z Bassałykami KzWW wystąpi podczas 26. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" jako jedni z laureatów konkursu na Folkowy Fonogram Roku 2024 za płytę "Sploty".

Siłą zespołu są osoby go tworzące, takie jak np. Magdalena Sobczak-Kotnarowska, etnomuzykolożka, śpiewaczka, instrumentalistka. Właśnie z nią spotkamy się w niedzielny poranek w audycji "Cafe Muza", aby porozmawiać o tym, co w muzyce tradycyjnej jest dla niej najcenniejsze i najbardziej inspirujące.

***

Na audycję Cafe "Muza" w niedzielę (4.05) o godz. 10.00 zaprasza Aleksandra Tykarska.

Czytaj także

Michał Dębski w rozmowie z Björnem Schmelzerem. Filozoficzne i antropologiczne refleksje w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2025 10:00
rozwiń zwiń
Czytaj także

O skrzypcach zadecydował przypadek. Maria Machowska w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2025 15:40
Naukę gry rozpoczęła jako sześciolatka. Już dwa lata później wstąpiła w Rzymie w koncercie dla Jana Pawła II. Maria Machowska to znakomita skrzypaczka, laureatka prestiżowych nagród, koncertmistrzyni Sinfonii Varsovii oraz Orkiestry Filharmonii Narodowej. W Dwójce opowiedziała o swoich początkach i miłości do instrumentu. 
rozwiń zwiń