Marek Puszczewicz: "Pamiętniki Wisienki" to komiks, który polecam i dorosłym, i dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 21:10
- To są pamiętniki pisane przez 11-latkę, która chciałaby zostać pisarką. Z punktu widzenia psychologicznego, jak i estetycznego jest to bardzo dobra praca. Zresztą autorzy zebrali za to sporo nagród - mówił w audycji "Literackie witaminy" tłumacz Marek Puszczewicz o serii komiksów "Pamiętniki Wisienki".
Audio
  • Marek Puszczewicz poleca prozę Borisa Viana oraz komiksy: "Asteriks", "Przygody wielkiego wezyra Iznoguda" i "Pamiętniki Wisienki (Literackie witaminy/Dwójka)
Okładka komiksu
Okładka komiksuFoto: materiały prom.

Gość Dwójki jest dobrze zorientowany w komiksowej ofercie na rynku wydawniczym w Polsce. Jako tłumacz ma na swoim koncie wiele tytułów z tego właśnie gatunku. - W tej chwili wśród komiksów jest bardzo duży wybór najprzeróżniejszych tematów i sposobów przedstawienia - zapewniał.

W audycji Marek Puszczewicz wspomniał m.in. o dwóch komiksach autorstwa René Goscinny'ego: najnowszej części "Asteriksa" (polska premiera już w październiku) oraz "Przygodach wielkiego wezyra Iznoguda". Polecał także prozę Borisa Viana ("To taki typ literatury, który praktycznie się nie starzeje").

Czekamy również na Państwa opowieści o książkach, które w tym trudnym czasie są "literackimi witaminami". Nasz adres mailowy literackiewitaminy@polskieradio.pl

***

Tytuł audycji: Literackie witaminy

Prowadziła: Kinga Michalska

Gość: Marek Puszczewicz (tłumacz)

Data emisji: 16.09.2020

Godzina emisji: 16.45

Czytaj także

Komiks o Powstaniu Warszawskim. "Cywile i koszmar wojny"

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 16:00
- Miałem to szczęście, że trafiłem na scenarzystów, którzy w fantastyczny sposób przełożyli to, co im zagrało w sercach - podkreślał w Dwójce Ernesto Gonzales, opowiadając o swoim komiksowym albumie "Nim wstanie dzień" związanym z tematyką Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Ćwiek: komiks jest kompletną i bardzo dojrzałą formą

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 17:00
- Komiks z jednej strony zawiera literaturę najwyższych lotów, bo wybitni twórcy potrafią w znakomity i zwięzły sposób w tych wąskich dymkach zawierać bardzo mocną, wstrząsającą literaturę. Z drugiej strony mamy tutaj prawdziwe dzieła sztuki, które ogląda się z uwagą - mówił w Dwójce pisarz i scenarzysta.
rozwiń zwiń