"Topiel". Powódź z 1997 roku tłem obyczajowego thrillera

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 16:52
- W Głuchołazach, moim rodzinnym mieście, gdzie dzieje się akcja powieści, ta powódź się zaczęła. Tamtą noc i emocje towarzyszące zapamiętałem bardzo dobrze, ale już konkretne wydarzenia, które miały wtedy miejsce, musiałem bardzo dokładnie weryfikować - mówił w audycji "Wybieram Dwójkę" o swojej najnowszej książce Jakub Ćwiek.
Audio
  • Jakub Ćwiek o swojej książce "Topiel" (Wybieram Dwójkę)
Okładka książki Topiel
Okładka książki "Topiel"Foto: Mat. promocyjne

"Topiel" to thriller obyczajowy, osadzony w prawdziwych realiach początku powodzi z 1997 roku. Autor, uczestnik wydarzeń i aktywny wolontariusz, na pieczołowicie oddanym tle rysuje porywającą, momentami przerażającą opowieść o przyspieszonym kursie dojrzewania, rozliczając się jednocześnie z nostalgią lat dziewięćdziesiątych.

To zaskakująca mieszanka serialu "Stranger Things" i "To" Stephena Kinga - reklamuje powieść Jakuba Ćwieka wydawca. W audycji autor książki opowiedział m.in. dlaczego właśnie teraz postanowił wrócić do wydarzeń sprzed ponad 20 lat i jakiego klucza potrzebował, by zabrać się za powieść "Topiel".

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadził: Jakub Kukla

Gość: Jakub Ćwiek (pisarz)

Data emisji: 10.06.2020

Godzina emisji: 16.30


Czytaj także

"Faworyty". Władza i pożądanie na dworze Stanisława Augusta

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 17:35
- Fascynują mnie kobiety XVIII wieku. To był wiek kobiet, które walczyły ze sobą, nie jak buldogi pod dywanem, ale pudlice pod królewską kołdrą - mówiła w Dwójce Manuela Gretkowska, autorka powieści historycznej "Faworyty".
rozwiń zwiń