"Domówka z Dwójką". Paweł Romańczuk i dużo instrumentów [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 20:08
Gościem kolejnej "Domówki z Dwójką" był multiinstrumentalista, aranżer i kompozytor, który od 2006 roku prowadzi grupę Małe Instrumenty, zajmując się popularyzacją kultury "toy music" w Polsce. Transmisji słuchać można było na Dwójkowej antenie, a na stronie internetowej i Facebooku stacji dostępny był także streaming wideo.
romanczuk1200jpg.jpg
Paweł Romańczuk solo, ale instrumentów kilkadziesiąt

Co weekend o tej samej porze (sobota, godz. 19.00) Program 2 Polskiego Radia zaprasza na koncerty odbywające się w domach zaprzyjaźnionych z Dwójką artystów, którzy w trudnych czasach izolacji chcą dzielić się ze słuchaczami i internautami swoją muzyką. 13 czerwca słuchaczy Programu 2 Polskiego Radia i internautów zaprosił do swojej pracowni wyjątkowy artysta – Paweł Romańczuk.

Pomysłodawca i lider formacji Małe Instrumenty, a także konstruktor własnych instrumentów i mechanicznych instalacji dźwiękowych, na sobotni wieczór przygotował cykl zupełnie nowych utworów, w których zaprezentuje muzykę trudną do zrealizowania w innych warunkach. Ponieważ w swojej pracowni może tworzyć obecnie tylko indywidualnie, będzie to również nietypowy koncert – kompozytor i muzyk sam zagrał na kilkudziesięciu instrumentach. Pomógł mu w tym looper oraz automatyczne mechanizmy grające, budowane w pracowni Małych Instrumentów we Wrocławiu.

1200x660-pusty-Domowka-z-Dwojka-V2.jpg
"Domówka z Dwójką" - cykl niezwykłych koncertów online

- Pomysł "Domówki z Dwójką" uważam za zupełnie odpowiedni dla naszych czasów i okoliczności, ale nie tylko z uwagi na pandemię. Oczywiście, nie możemy spotkać się w większym gronie słuchaczy, a nawet wykonawców, więc idea koncertu "zdalnego" jest odpowiednim rozwiązaniem i cieszę się, że Dwójka jest pośrednikiem dla tej muzyki. Dodatkowo jednak, korzystając z tego, że nie jadę do żadnej sali koncertowej, tylko gram we własnej pracowni, to jest to idealna okazja do zaprezentowania instrumentów i konstrukcji grających, które trudno jest przetransportować i montować na miejscu - mówił przed występem Paweł Romańczuk.

Czytaj także

Aga Zaryan i Michał Tokaj w "Domówce z Dwójką" [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 15:00
16 marca minęło dokładnie 10 lat, odkąd po raz pierwszy polska artystka pojawiła się na płycie wytwórni Blue Note. Album nosił tytuł "Looking Walking Being", a wokalistka obdarzona ciepłym, matowym głosem zjednuje sobie dziś zarówno miłośników jazzu, jak i wielbicieli pięknej, inteligentnej piosenki. Aga Zaryan była bohaterką kolejnej, siódmej już odsłony cyklu "Domówka z Dwójką".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Domówka z Dwójką". Koncert Agnieszki Budzińskiej-Bennett [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 11:25
Bohaterką kolejnej, ósmej już audycji z cyklu "Domówka z Dwójką" była Agnieszka Budzińska-Bennett: założycielka i kierowniczka rezydującego w Bazylei Ensemble Peregrina, która za swoją działalność była dwukrotnie nominowana do Paszportów "Polityki". Wokalistka, harfistka i muzykolog. 
rozwiń zwiń