Agnieszka Budzińska-Bennett. Jedna "Domówka", dwie przestrzenie

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 10:00
- W moim własnym salonie mam pewne ograniczenia akustyczne, ponieważ jest to mieszkanie, a w Szwajcarii takie regulacje są dosyć poważnie egzekwowane. Podzieliłam więc swój występ na dwie części - mówiła w "Poranku Dwójki" artystka, która w najbliższą sobotę (6.06) zaprezentuje się w ramach cyklu kameralnych koncertów online "Domówka z Dwójką".
Audio
  • Agnieszka Budzińska-Bennett o swoim występie w ramach cyklu kameralnych koncertów online "Domówka z Dwójką" (Poranek Dwójki)
Agnieszka Budzińska-Bennett
Agnieszka Budzińska-Bennett Foto: Polskie Radio

1200x660-pusty-Domowka-z-Dwojka-V2.jpg
"Domówka z Dwójką" - cykl niezwykłych koncertów online

Agnieszka Budzińska-Bennett to wokalistka, harfistka (gra na harfie średniowiecznej), muzykolog, osoba odkrywająca na wielu płaszczyznach piękno muzyki dawnej, założycielka i kierowniczka rezydującego w Bazylei zespołu specjalizującego się w wykonawstwie muzyki średniowiecza - Ensemble Peregrina. To właśnie na szwajcarskiej ziemi odbędzie się występ artystki dla słuchaczy Programu 2 Polskiego Radia.

- Fragmenty, w których śpiewam zostały nagrane w rodzinnym domu mojego męża, pod Bazyleą, gdzie jest większy salon. Dzięki temu miałam również możliwość przestrzennego opanowania sytuacji, ponieważ na "Domówce z Dwójką" nie tylko śpiewam, ale i gram na różnych instrumentach. Pod koniec, w dwóch utworach nie omieszkam natomiast zaprosić też Państwa do mojego salonu - zdradziła muzyczka.

Agnieszka Budzińska-Bennett przyznała, że domowe warunki towarzyszące jej występowi miały duży wpływ na program, który wybrała. - Muzyka, którą zwykle wykonuję nie jest muzyką salonową. Generalnie śpiewam muzykę liturgiczną, religijną, która potrzebuje zupełnie innych przestrzeni. Musiałam tak ukształtować program "Domówki", żeby brzmiało i wyglądało to naturalnie. Z drugiej strony chciałam bardzo, żeby ten sobotni wieczór upłynął pod znakiem różnorodnej muzyki. Trudno jest śpiewakowi samemu wypełnić te pół godziny, więc oprócz śpiewu pojawią się też rozmaite instrumenty - zapowiadała artystka.

Co dokładnie zabrzmi podczas najbliższej "Domówki z Dwójką" - o tym w dalszej części rozmowy z gościem audycji.

Agnieszka Budzińska-Bennett zaprasza na swój koncert:

Transmisja koncertu w "Domówce z Dwójką" odbędzie się w sobotę 6 czerwca o godz. 19.00 - na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku stacji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Agnieszka Budzińska-Bennett (wokalistka, instrumentalistka)

Data emisji: 2.06.2020

Godzina emisji: 9.30

Czytaj także

"Domówka z Dwójką". Baryton Andrzej Filończyk i słynne arie operowe [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 13:12
W szóstej odsłonie audycji, w której artyści zaprzyjaźnieni z Programem 2 koncertują dla słuchaczy i internautów, wystąpił śpiewak operowy Andrzej Filończyk. Młody, ale robiący oszałamiającą karierę baryton, zaprezentował przebojowe arie, a akompaniowała mu na fortepianie Katarzyna Sienkiewicz. Koncert transmitowany był na antenie Dwójki oraz - w formie wideo - na stronie internetowej oraz Facebooku stacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aga Zaryan: musiałam sobie Państwa wyobrazić

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 12:11
- Cały czas sobie wyobrażałam, że śpiewam przed publicznością. Zawsze staram się mieć poczucie, że śpiewam pierwszy raz daną piosenkę, od nowa ją interpretuję i nie ma dla mnie znaczenia ilu jest odbiorców. Za każdym razem gram od nowa - mówiła jedna z najważniejszych polskich wokalistek, która była kolejną bohaterką "Domówki z Dwójką".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aga Zaryan i Michał Tokaj w "Domówce z Dwójką" [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 15:00
16 marca minęło dokładnie 10 lat, odkąd po raz pierwszy polska artystka pojawiła się na płycie wytwórni Blue Note. Album nosił tytuł "Looking Walking Being", a wokalistka obdarzona ciepłym, matowym głosem zjednuje sobie dziś zarówno miłośników jazzu, jak i wielbicieli pięknej, inteligentnej piosenki. Aga Zaryan była bohaterką kolejnej, siódmej już odsłony cyklu "Domówka z Dwójką".
rozwiń zwiń